KACANOVŠTÍ SI ODDECHLI

0

Od poloviny srpna se obyvatelé Kacanov, ale i Mladostova, Vyskře a dalších obcí museli obrnit trpělivostí. To když každé ráno či odpoledne na cestě do a ze zaměstnání a škol museli místo z mašovského Kalužníku a kolem sv. Anny ke Králíčku jet na Všeň a Olešnici. Každý den plus nějakých dvacet kilometrů navíc. Samozřejmě se to nikomu moc nelíbilo, hodně si to odnesl kacanovský obecní úřad, byť s tím na obci neměli co do činění. Důvodem uzavírky komunikace byla oprava propustku nad Hotelem Králíček, který byl již v takovém technickém stavu, že rekonstrukce byla nevyhnutelná. Přece jen komunikaci používají i autobusy a nákladní auta a mohlo to už být hodně nebezpečné.

Od pondělí se do Kacanov dostane z Turnov přímo

„Snažili jsme se stavbu co nejvíc popohánět, ale máme opravdu jen omezené možnosti, vše bylo dáno smlouvou Libereckého kraje se zhotovitelem, firmou M-Silnice,“ uvádí starosta Kacanov Michal Nožička. Bohužel vlivem špatného zpracování projektu a nálezu podloží v horším stavu, než se předpokládalo, došlo k prodloužení stavebních prací o zhruba tři týdny.

V provizorním režimu se tady jezdí od pondělí 6. listopadu, rekonstrukce bude kompletně dokončena v pátek 10. listopadu. Náklady byly kolem milionu korun hrazených z prostředků Krajské správy silnic Libereckého kraje, obec se na rekonstrukci finančně nepodílela. „Nakonec jsme rádi, že to takto dopadlo a z Turnova na Kacanovy se už jezdí. Nejvíc jsme se strachovali, že firma práce nestihne do zimy a naši občané budou muset objížďkou jezdit až do jara. To se nakonec nestalo. Bylo to náročné, všem děkuji za trpělivost, nyní máme novou příjezdovou komunikaci do obce, která již není nebezpečná,“ uzavřel starosta Kacanov.

Práce mají definitivně skončit 10. listopadu

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.