PIVOVAR ROHOZEC ZVE NA PRÁZDNINY A EXKURZE

0

Ještě před několika lety nevzhledný průmyslový areál se šedivými budovami, dnes výstavní lokalita na periférii Turnova. Takový je současný areál Pivovaru Rohozec. Vždy v druhé polovině června se sem na den přestěhuje půlka města. Zdejší pivní slavnosti patří k těm vyhlášeným. Jinak tomu nebylo ani letos v sobotu 20. června. „Vstup je volný, takže si nevedeme přesnou evidenci návštěvníků, bylo jich ale opět několik tisíc jako každý rok. Přestože bylo poměrně chladno a přes den se přehnalo několik přeháněk, návštěvníky to vůbec neodradilo, což nás příjemně překvapilo. Jsem tady již jedenáctým rokem a takhle špatné počasí na slavnosti nepamatuji,“ říká ředitel Pivovaru Rohozec František Jungmann.

n201507071911_zap_182_2015_rohozecTen má ostatně více důvodů k dobré náladě. Pivovaru se daří. Na začátku června na českobudějovickém výstavišti při tradičních Slavnostech piva 2015 získalo světlé výčepní pivo Podskalák v soutěži Pivo České republiky 2015 ve velmi silné konkurenci 3. místo. Není rok, aby pivovar nezískal několik ocenění za kvalitu. S tím souzní i krásný areál, který byl citlivě zrekonstruovaný do dřívější podoby. Není divu, že místo začíná lákat turisty. Na ně se tu letos v létě speciálně připravili. Vůbec poprvé se konají koncerty v rámci Rohozeckých prázdnin. Jedná se o desítku samostatných akcí v areálu pivovaru a jednu tradiční podzimní na turnovském náměstí. „Motivací nám bylo přivést návštěvníky přímo k nám na dvůr, ukázat jim opravený pivovar a nabídnout příjemné strávení letního večera. Jsme sami zvědaví, jakou budou mít tyto akce odezvu u návštěvníků, počítáme, že bychom něco podobného dělali každým rokem a zařadili se tak do prázdninové nabídky Českého ráje,“ přibližuje ředitel pivovaru.

201507071910_zap_180_2015_rohozec

Budou také obnoveny oblíbené exkurze, o které je zájem ze strany turistů i domácích obyvatel. „O prázdninách plánujeme kromě sobotních i středeční exkurze, tak doufám, že se na všechny zájemce dostane. Exkurze jsme načas museli přerušit z důvodu instalace nových technologií, nyní myslím, že máme co zájemcům ukázat. Seznámí se s historií i současností našeho pivovaru a potom mohou posedět přímo v pivovarské hospůdce a vše pořádně ochutnat,“ zve František Jungmann.

201507071910_zap_181_2015_rohozec

Pivovar Rohozec se řadí mezi menší průmyslové pivovary. Výstav je zhruba 70 tisíc hektolitrů ročně. Podle ředitele pivovaru se v Rohozci chtějí zaměřit zejména na kvalitu a udržení svého místa na trhu. Proto je pro ně nejdůležitější blízký region, kde se rohozeckým hospůdkám daří, pivovar je ale velmi úspěšný i v sousedním Polsku, v příhraniční Jelení Hoře má vlastní velkosklad. Rohozecké pivo najdete ale i například ve Skandinávii, Rusku, Itálii a třeba také v Izraeli.
A protože František Jungmann (53) je známý také jako cyklistický nadšenec, neodmyslitelně v posledních letech k pivovaru patří také podpora sportu, hlavně tedy cyklistiky. K dispozici jsou sady různých doplňků a dresů, pivovar podporuje vlastní amatérský cyklistický tým a podílí se na pořádání různých soutěží a závodů.

201507071911_zap_183_2015_rohozec

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.