PEJSKAŘI POZOR: CHYSTÁ SE „ZÁTAH“!

0

Opakuje se to prakticky po každé zimě. Jen letos to vypadá, že co je už asi definitivně sníh pryč, památek v podobě psích exkrementů je v turnovských sídlištích zase víc. „Dokonce jsme již na jejich sběr museli povolat speciálně upravenou čtyřkolku, která jinak turnovské sídliště a parky brázdí od jara do podzimu dvakrát týdně,“ upozornil starosta města Tomáš Hocke. Na větší kontrolu pejskařů se chystají i strážníci městské policie. „Problém je v tom, že dotyčného pejskaře, který po svém čtyřnohém příteli neuklízí, musíme takříkajíc chytit na místě při činu, jinak se to těžko dokazuje,“ uvádí velitel městských strážníků Luboš Trucka.

n201503041600_zap_70_2015_pesMěstské policisty bude v následujících dnech a týdnech více vidět především v turnovských sídlištích a parcích. Nejvíce pejskařů se tady objevuje ráno, než lidé odejdou do práce, potom mezi 16. a 18. hodinou a později večer. Strážníci budou na místě kontrolovat nejen to, jestli majitelé po svých psech uklízí, ale i jestli je pes řádně přihlášen a je za něho zaplacen poplatek. Ten se pohybuje v Turnově od 200 Kč na rok pro seniory, 400 Kč platí lidé z rodinných domků se zahradou a 800 Kč ti, kteří s pejskem žijí v bytovém domě.

Podle Zdeňky Salačové, která má na turnovské radnici evidenci psů na starosti, je v současnosti ve městě evidováno asi 1 300 psů. Toto číslo se výrazně v průběhu let nemění. Kolik je ale psů v Turnově skutečně, čili včetně těch nepřihlášených, si nikdo netroufne odhadovat. Možná dvojnásobek…

n201503041601_zap_71_2015_pesVezmete-li si psa z městského útulku, jste na rok osvobozeni od poplatku. V průběhu roku si kdykoli na radnici můžete přijít pro sáčky na exkrementy, které dostanete zdarma. Na různých místech ve městě je k dispozici asi padesátka speciálně upravených odpadkových košů. „Myslím, že mezi zdejšími pejskaři je spousta slušných lidí, kteří po svém psu řádně uklízí. Na sídlištích, kde je větší koncentrace psů i lidí, je to samozřejmě větší problém. Stačí pár jedinců a člověk má pocit, že exkrementy neuklízí nikdo,“ uzavřela Salačová.

Strážníci městské policie mohou majiteli psa v případě, že po něm neuklízí, udělit na místě pokutu až do výše 1.000 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.