PARKOVIŠTĚ U NEMOCNICE SE ROZŠIŘUJE

0

Pokaždé, když v poslední době zaslechnu, že se mluví o turnovské Panochově nemocnici, začínám mít divný, takový svíravý pocit u žaludku. Tedy nic osobního (myslím si, že jsem si své problémy s pomocí všemožných pracovníků právě této nemocnice prozatím nějak vyřešil, za což velké díky). Přesto informací o dění a událostech v tomto zařízení mě dohonilo hned několik a nebyly to zprávy z nejveselejších. Mám však novinku, která mně udělala skutečnou radost.

Také se vám stalo, že jedete do nemocnice a kroužíte kolem ní jako sokol nad širým polem a ne a ne zaparkovat? Popojíždíte, hledáte, kde a kdo vyjede, a to vše marně? A přitom už máte být dávno na vyšetření. Ano, kapacita parkoviště u nemocnice je nedostatečná, a to si asi uvědomili odpovědní, když již v předloňském roce rozhodli najít místo na jeho rozšíření, nechali vypracovat dokumentaci a vypsat výběrové řízení na realizaci. Je sice pravdou, že původní termín na realizaci parkoviště v letních měsících roku 2010 byl v důsledku staveb a objížděk spojených se stavbou Čisté Jizery poněkud posunut.  

 

Každopádně na samém konci března došlo k předání staveniště a dodavatel K+N stavební společnost Pardubice právě zahájil přípravné práce. Vlastní rozšíření parkoviště bude realizováno na jeho pravé straně mezi stavbou trafostanice a vjezdem do areálu u vrátnice. Vzniknout by mělo 21 nových stání pro osobní automobily včetně obrub, zpevněného asfaltového povrchu, venkovní zeleně a oplocení. Samozřejmostí jsou nutné terénní úpravy a konečná výsadba zeleně. V rámci stavby dojde i k nutné přeložce vodovodního potrubí. Investiční náklady na celou stavbu jsou ve výši 1,4 mil. Kč. Vše by mělo být hotovo do konce června letošního roku.

 

Vašek Feštr

vaclav.festr@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.