PARKOVÁNÍ A PARKOVACÍ AUTOMATY V TURNOVĚ

0

Příjem města z parkovacích automatů je zhruba 2,6 mil. korun ročně. „Částku se nám důslednou kontrolou daří meziročně navyšovat. Kontrolu parkovacích lístků provádíme osobní pochůzkou, využíváme i kamery městského bezpečnostního systému,“ uvedl velitel městské policie Luboš Trucka. Podle něho se strážníci snaží chovat vstřícně a zpravidla tolerují i o něco delší stání, než je uvedeno na parkovacím lístku. „Do budoucna bychom chtěli zavést placení parkovného i formou SMS z mobilních telefonů, což bude pro řidiče pohodlnější,“ doplnil Trucka.

Největší příjem z parkovného má město z Havlíčkova náměstí, kde se každoročně vybere až polovina celkové sumy parkovného. Podle záznamů městské policie je zde i optimální pohyb vozidel, v průměru zde lidé parkují na 20 minut až půl hodiny. Na pomyslné druhé příčce je náměstí, kde je průměrná obměna vozidel kolem 50 minut. V poslední době začali lidé více parkovat i na Koňském trhu. Podle Trucky městská policie zaznamenává největší problémy na parkovišti před Billou u nádraží, kde parkovací stání blokují velmi často prodejci zeleniny a dalšího zboží. Ti sice městu platí poplatek za pronájem plochy, ale dochází tu často ke kolizím vozidel s nakupujícími a panuje zde mírný dopravní chaos. Situaci zde bude do budoucna nutné řešit. Dalším problémem je životnost vlastních parkovacích přístrojů, některé jsou již za svojí životností a bude třeba uvažovat o nákupu přístrojů nových. Ty by si samozřejmě na sebe měly tzv. vydělat. Cena jednoho parkovacího přístroje se pohybuje kolem 150 tisíc korun.

LOKALITY V TURNOVĚ, KDE SE ZA PARKOVÁNÍ PLATÍ:
* Náměstí Českého ráje: Za první hodinu motorista zaplatí 20 Kč, za každou další 50 Kč.
* Havlíčkovo náměstí: Za první hodinu zaplatíte 10 Kč, za každou další 20 Kč. Stejná cena je i v části ulice 28. října.
* Parkoviště u nemocnice bylo v loňském roce významně rozšířeno. Za dobu kratší než tři hodiny zaplatíte 5 Kč a za každou další hodinu 20 Kč.
* Koňský trh: Za první hodinu zaplatíte 10 Kč, za každou další 20 Kč.
* Tázlerova ulice: Motoristé zaplatí za stání vozidla do dvou hodin 10 Kč a každou další započatou hodinu 20 Kč.
* Parkoviště U Raka před Střelnicí: Celodenní parkování vyjde na 10 Kč.
* Nádražní ulice před supermarketem Billa: Za půlhodinu 5 Kč, za hodinu 20 Kč a za každou další hodinu dalších 20 Kč.

Na všech místech se za parkování platí od pondělí do pátku od 6.00 do 18.00 hodin (někde jen do 17.00 hodin) a v sobotu od 6.00 do 12.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.