OSOBNÍ SDĚLENÍ

0

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normální tabulka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“;} Pro mě těžko uvěřitelnou informaci mi dnes poslal e-mailem novinář Tomáš Lánský z Turnovského a semilského deníku. Prý hledal v seznamech čerstvě zveřejněných spolupracovníků vojenské kontrarozvědky jména z Turnovska a narazil i na mé jméno. V první chvíli jsem nad tím chtěl jen mávnout rukou, protože je to celé naprostý nesmysl. Nicméně:

Před rokem 1989 si člověk nemohl vybrat, kam na vojnu půjde a jestli vůbec půjde. Já prostě šel na „čáru“ a stal se psovodem (ani o tom jsem nerozhodl). A kdo na státní hranici byl, tak potvrdí, že „kontráši“ tam byli každou chvíli, protože měli strach, aby někdo z nás, kluků, neutekl na Západ. Každý před ně byl předvoláván na pohovor opakovaně. To bylo normální a běžné. Že si mě tam někdo někde zapsal, s tím těžko mohu něco dělat. Řadoví vojáci byli na hranici vystaveni obrovskému každodennímu tlaku.

 

Samozřejmě se budu pídit po nějakém opodstatnění uvedení mého jména v těch seznamech. Je mi z toho nesmírně smutno, teď už vnímám, že se v podobných přehledech může objevit opravdu každý… Podivná doba. Jsou v seznamech i ti, co je pořizovali a kdo tomu všemu veleli?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.