VÍKENDOVÝ SPORT: HISTORICKÝ ÚSPĚCH FUTSALISTŮ

0

Fotbalisté FK Pěnčín – Turnov prohráli, futsalisté FC Dalmach postoupili do 2. ligy, to je stručná rekapitulace hlavních sportovních zpráv prodlouženého velikonočního víkendu. Poměrně nezvyklou dobu sobotního večera 22. března si ke svému poslednímu zápasu v sezoně vybrali futsalisté FC Dalmach. Ale i po 20. hodině byly ochozy sportovní haly v turnovské Skálově ulici zaplněné fanoušky a rodinnými příslušníky týmu, atmosféra byla výborná.

Po dobrém výkonu FC Dalmach porazil SELP Mladá Boleslav 3:1, když podstatnou část zápasu se hrálo nerozhodně. Domácí se prosadili až v závěru utkání, kdy dvěma rychlými góly rozhodli nejen utkání, ale i konec sezony. Svoji divizi A vyhráli přesvědčivě o pět bodů.

n200803250907_zap_139_08_dalmachFC Dalmach, oddíl malé kopané, vznikl v roce 1991, název vznikl podle internetových stránek klubu spojením názvů dvou míst v Turnově, a sice Daliměřic a Máchovy ulice. Mužstvo se od té doby pravidelně účastní turnajů v malé kopané, v roce 1995 členové oddílu založili vyhlášenou turnovskou ligu v malé kopané. Ta se hraje do současnosti. FC Dalmach ji vyhrál celkem čtyřikrát, naposledy vloni. Od roku 2003 mužstvo hrálo futsalový krajský přebor Liberecka, minulý ročník futsalisté FC Dalmach vyhráli a postoupili do divize. I tou prošli vítězně a nyní stojí před rozhodnutím, jestli do 2. ligy opravdu na podzim nastoupí. „Jsme už přece jen starší pánové, museli bychom kádr výrazně omladit, také je druhá liga náročnější jak na peníze, tak také na čas, takže v tuto chvíli, i když jsme nadšeni z postupu a hlavně z toho, jak výborně jsem prošli celým ročníkem divize, nevím, jestli ligu budeme hrát. Čas na rozhodnutí máme do června,“ řekl TvA předseda oddílu Roman Šafář.

n200803250908_zap_140_08_fotbalFotbalisté FK Pěnčín – Turnov hráli v neděli 23. března ve Dvoře Králové nad Labem. V kvalitně odehraném zápase měli smůlu, nakonec prohráli 0:1. V tabulce ale díky zaváhání dalších týmů zůstávají sedmí. V neděli 30. března na domácím hřišti od 15 hodin přivítají Hlavici, která divizní soutěži bezkonkurenčně kraluje. Bude to možná šlágr jarní části soutěže, dají se očekávat zaplněné ochozy turnovského stadionu…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.