VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ BUDE V TURNOVĚ SVÍTIT ÚSPORNĚ

0

Hledání možných energetických úspor se v současné době týká každého. Město Turnov není výjimkou, dochází k výměně svítidel na radnici, úpravám slavnostního veřejného osvětlení i běžného nočního svícení.

Aktuálně bylo v rámci úspor energií přikročeno k výměně svítidel na turnovské radnici. V současné době probíhá první etapa, kdy bude vyměněno 100 bodových svítidel na chodbách za nové úspornější v provedení LED. Současně dojde k výměně 36 zářivkových svítidel v kancelářích. Celkové náklady na tuto etapu budou 111 tis. Kč a měsíční úspora činí až 760 kWh. Postupná instalace úspornějších svítidel je plánována také v příštím roce.

Také došlo k vypnutí slavnostního veřejného osvětlení. Dříve než obvykle byla vypnuta fontána na sídlišti u nádraží, včetně osvícení. Noční výseče, tedy rozsvícení pouze každého třetího světla, přechodů a křižovatek v čase od půlnoci do čtvrté ranní, jsou nastaveny v mnoha ulicích, a další budou každým dnem přibývat. V souvislosti s tím upozorňujeme, že případné svícení na vybraných místech v denních hodinách souvisí s nutnou běžnou údržbou svítidel. Již zhruba před třemi roky bylo nahrazeno původní osvětlení na průtahu městem za úsporné (stmívatelné). Na příští rok se chystá další etapa výměny svítidel především na hlavních dopravních tazích, a to za přispění dotačního titulu Ministerstva průmyslu ČR.
Také vánoční osvětlení a strom na náměstí Českého ráje budou z úsporných důvodů svítit o něco kratší dobu, než jsme zvyklí. Zhasnou těsně po Novém roce, předběžně již 2. ledna.
(Zdroj: Marcela Jandová, tisková mluvčí města Turnova)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.