O VÍKENDU DOJDE KE ZMĚNĚ JÍZDNÍCH ŘÁDŮ

0

Od neděle 14. prosince se mění jízdní řády vlaků a autobusů na území České republiky. Pro Liberecký kraj jsou k dispozici tištěné autobusové jízdní řády podle okresů a také kapesní vydání regionálního železničního jízdního řádu. Ten ve vybraných stanicích uvádí i nejdůležitější návaznosti na autobusové spoje. Jízdní řády autobusů v našem regionu najdete na internetových stránkách www.csadsm.cz, kompletní republikový přehled změn je uveřejněn na www.iidol.cz , popřípadě na stránkách doprava.kraj-lbc.cz. K vyhledávání složitějších spojení pak poslouží osvědčený vyhledávač www.idos.cz .

V železniční dopravě dojde na Turnovsku k navýšení počtu rychlíkových spojů na trati Praha – Turnov – Tanvald (o dva páry). V našem regionu se také objeví více barevných motorových vozů Regionova. Na železniční trati Libuň – Lomnice nad Popelkou dochází k omezení osobní dopravy ve všedních dnech, na všech tratích kolem Turnova dojde také k posunu časů odjezdů nebo příjezdů některých vlaků.

 

V autobusové dopravě je připravována podle odboru dopravy Libereckého kraje reorganizace linkového vedení a jízdních řádů v oblasti Jilemnicka, Tanvaldska a severní části Semilska a Železnobrodska. Její spuštění je plánováno v průběhu roku 2009. V prosincovém termínu změn jízdních řádů tak nastanou podstatnější změny jen v dálkové dopravě.

Na linkách ČSAD Semily, a.s. dochází ke změnám na dálkových trasách, je to například na lince Liberec – Hradec Králové – Brno, mezi Jičínem a Libercem bude mj. jeden spoj přidán, z důvodu ztrátovosti nebude od dubna provozována linka Turnov/Jičín – Semily – Jelenia Góra. K posunu odjezdů některých spojů dochází na linkách Horní Mísečky – Praha a Rokytnice nad Jizerou – Praha.

 

Přímo v Turnově dochází k přesměrování některých autobusových spojů ve prospěch cestujících v úseku mezi centrem města a železniční stanicí. Zrušeny z důvodu malého využívání budou místní spoje mezi nádražím a firmou Grupo Antolin.

 

Podle vyjádření vedení ČSAD Semily, a.s. bude v sídle firmy v Semilech v nejbližší době zprovozněna nová čerpací stanice na zemní plyn, což se projeví i citelnou obměnou vozového parku střediska Semily. Čerpací stanice na zemní plyn bude sloužit také veřejnosti.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.