O PŘÍPADNÉM ROZŠÍŘENÍ INFORMAČNÍHO CENTRA SE BUDE JEDNAT NA KONCI BŘEZNA

0

O petici za zachování oblíbené restaurace Life Food s rychlým občerstvením, sídlící v pronajatých prostorách od města přímo na náměstí Českého ráje, jsme již psali (ZDE). Petici podepsalo přes sedm set lidí, z toho bylo přes 370 občanů města. Občané podepsaní pod peticí požadují zachování restaurace, která je jednou z mála v centru, kde se dá rychle a kvalitně najíst, vaří tady i jídla pro vegetariány. Radní města totiž zadali tvorbu studie rozšíření informačního centra, které by zahrnovalo i prostory současné restaurace. Moderní informační centrum Turnov, jako centrum turistického ruchu, podle nich potřebuje.

Podle starosty Tomáše Hockeho a radního Michala Kříže zastupitelé vloni na podzim přijali dokument o koncepci rozvoje turistického ruchu na Turnovsku v následujících letech, kde se hovoří i o rozšíření informačního centra. Zastupitel Ivan Kunetka na veřejném lednovém zasedání zastupitelů uvedl, že kvalitní informační centrum nedělá jeho velikost, ale vstřícný a milý personál. Zbavovat se spolehlivého nájemce a jedné z mála fungujících restaurací v centru města je podle něho nerozumné.

Kunetka navrhl i usnesení, že zastupitelé nesouhlasí s rozšíření informačního centra o prostory restaurace. Pro tento návrh hlasovalo ale jen osm zastupitelů, sedm jich bylo proti a osm se hlasování zdrželo (aby byl návrh schválen, je potřeba hlas nejméně 14 zastupitelů). Pro další pokračování provozu restaurace se vyjádřili i dva občané, nájemci a ani nikdo další k tématu nevystoupil a na veřejné zasedání nepřišel.

Téma se na jednání vrátí opět v březnu, kdy zastupitelé budou projednávat studii rozšíření informačního centra.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.