O NÁVŠTĚVU BAZÉNU JE VELKÝ ZÁJEM

0

Návštěva v počtu 110 lidí za odpoledne, to tu ještě nebylo. O plavání v nově zrekonstruovaném bazénu na Výšince je podle Jiřího Vele, jednatele Městské sportovní s.r.o., která zařízení spravuje, enormní zájem. „Návštěva na samé hranici kapacity bazénu je asi v dvojnásobné výši, než v době před rekonstrukcí. Jaký je opravdový zájem, to samozřejmě ukáže až normální provoz, protože v prvních dvou týdnech byl vstup zdarma. I tak ale věřím, že do bazénu bude chodit víc lidí, než v minulosti,“ uvedl Vele.

To ostatně potvrzuje i zájem o sportovní plavání dětí a dospívajících – na první hodiny přišlo zájemců tolik, že s největší pravděpodobností nebude možné všechny uspokojit. Stejně je tomu tak například u aqua aerobiku. „Ohlasy návštěvníků jsou vesměs pozitivní, kromě vlastního bazénu chválí kvalitní zázemí v podobě šaten a sprch, líbí se i odpočinkové prostory v prvním patře. V případě, že zájemců o plavání bude přibývat, bude nutné řešit nedostatečné parkoviště. Těch pár míst za bazénem absolutně nestačí, další možnost parkování je v omezené míře možná až naproti gymnáziu,“ upozorňuje Jiří Vele.

V bazénu budou pokračovat po dobu rekonstrukce přerušené hodiny výuky plavání pro mateřské školy, podle Veleho se již přihlásilo dvanáct školek z Turnovska, ale jezdit sem budou i děti ze Železného Brodu a Loukovce. Právě v případě malých dětí se ukazuje i první větší problém. Bazén byl prohlouben, kde dříve byla voda dospělému po pás, je dnes dostatečná hloubka na plavání, což na jednu stranu poměrně malý 16 metrový bazén zatraktivnilo, ale menší děti nestačí a učitelé mají větší problémy neplavce udržet nad vodou.

 

n200910051253_zap_428_09_bazenBazén na Výšince, přesněji plavecká učebna, byl postaven na konci 60. let minulého století z iniciativy legendárního turnovského učitele Kopala. První větší rekonstrukce proběhla na počátku 90. let, nyní byla provedena generální oprava. Ta zahrnuje novou nerezovou „vanu“, nové je veškeré technologické zázemí, opravou prošly všechny vnitřní a venkovní prostory, bazén je plně bezbariérový. Náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na zhruba 25 mil. Kč, dotace z fondu EU byla ve výši 22,9 mil. Kč, město ze svého rozpočtu hradilo zbytek. Bazén byl slavnostně otevřen 7. září, od 14. září do konce měsíce sem měla veřejnost vstup zdarma.

 

Městský plavecký bazén na Výšince je plně vytížen, většina provozní doby patří školám a doplňkové nabídce (sportovní plavání, plavání pro těhotné, pro maminky s malými dětmi ad.). Pro veřejnost je otevřeno v pondělí ráno od 6.30 do 7.30 hodin (kondiční plavání) a v úterý a ve čtvrtek od 16.00 do 20.00 hodin. Ve středu od 16.00 do 20.00 si mohou přijít zaplavat rodiče s dětmi. Vstupné je pro děti do 15 let, důchodce a držitele průkazu ZTP 30 Kč na hodinu, ostatní platí 40 Kč na hodinu. Více informací najdete na www.bazen-turnov.cz , kontaktní tel. 481 322 240.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.