NOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY PŘINÁŠEJÍ JEN MÁLO ZMĚN

0

Od neděle 13. prosince začínají platit nové jízdní řády hromadné dopravy. Jak na železnici, tak v autobusové dopravě v rámci Libereckého kraje nedochází k zásadním změnám. Nečekejte proto ani na Turnovsku dramatické přesuny jízdních dob a rušení vlakových či autobusových spojů. K několika zaznamenáníhodným změnám přesto dojde. Podle technologa turnovské železniční stanice Vladimíra Brodského to jsou například úpravy v trasování vlaků na trati směrem na Jičín.

„Osobní vlaky s pravidelnými příjezdy do Turnova v 5.17 a ve 13.18 hodin jedou pouze z Rovenska pod Troskami. Stejně tak vlaky s odjezdem z Turnova ve 22.33 a ve 22.43 hodin jedou také pouze do Rovenska,“ přiblížil Brodský. Ke změnám podle něho dojde i na trati směrem na Prahu. Zrušen byl rychlík s pravidelným příjezdem ve 13.12 hodin a rychlík, který z Turnova odjíždí v 16.44 hodin.

Co se týká autobusové dopravy, v případě Turnovska by měli zpozornět hlavně lidé, kteří cestují ranními spoji směr Jičín a Hradec Králové. U některých došlo k posunu odjezdů na dřívější dobu, jednou je to z důvodu zajíždění do Rovenska pod Troskami, podruhé kvůli navazujícím přípojům. Na lince Turnov – Kobyly byla zřízena nová zastávka Vlastibořice, Jivina, hřbitov. Na „městské“ lince od nemocnice do Ohrazenic, resp. Přepeř a Modřišic budou zrušeny nedělní večerní spoje od nádraží k nemocnici a zpět pro velice nízké využití. „K jedinému citelnějšímu posunu dojde u nedělního spoje z Horních Míseček do Prahy, který pojede o 45 minut dřív. Důvodem je časový souběh linky z Vysokého nad Jizerou do Prahy, takže tato změna je pro občany Turnova v podstatě rozšířením nabídky,“ uvádí Jan Křiklán, manažer osobní dopravy ČSAD Semily. Za zmínku podle něho stojí ještě úprava tarifu systému integrované dopravy IDOL. Cestující do stanic u Preciosy v Přepeřské ulici a do Sklostroje pojedou do zaměstnání za snížené jízdné.

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.