NOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY PŘINÁŠEJÍ JEN MÁLO ZMĚN

0

Od neděle 13. prosince začínají platit nové jízdní řády hromadné dopravy. Jak na železnici, tak v autobusové dopravě v rámci Libereckého kraje nedochází k zásadním změnám. Nečekejte proto ani na Turnovsku dramatické přesuny jízdních dob a rušení vlakových či autobusových spojů. K několika zaznamenáníhodným změnám přesto dojde. Podle technologa turnovské železniční stanice Vladimíra Brodského to jsou například úpravy v trasování vlaků na trati směrem na Jičín.

„Osobní vlaky s pravidelnými příjezdy do Turnova v 5.17 a ve 13.18 hodin jedou pouze z Rovenska pod Troskami. Stejně tak vlaky s odjezdem z Turnova ve 22.33 a ve 22.43 hodin jedou také pouze do Rovenska,“ přiblížil Brodský. Ke změnám podle něho dojde i na trati směrem na Prahu. Zrušen byl rychlík s pravidelným příjezdem ve 13.12 hodin a rychlík, který z Turnova odjíždí v 16.44 hodin.

Co se týká autobusové dopravy, v případě Turnovska by měli zpozornět hlavně lidé, kteří cestují ranními spoji směr Jičín a Hradec Králové. U některých došlo k posunu odjezdů na dřívější dobu, jednou je to z důvodu zajíždění do Rovenska pod Troskami, podruhé kvůli navazujícím přípojům. Na lince Turnov – Kobyly byla zřízena nová zastávka Vlastibořice, Jivina, hřbitov. Na „městské“ lince od nemocnice do Ohrazenic, resp. Přepeř a Modřišic budou zrušeny nedělní večerní spoje od nádraží k nemocnici a zpět pro velice nízké využití. „K jedinému citelnějšímu posunu dojde u nedělního spoje z Horních Míseček do Prahy, který pojede o 45 minut dřív. Důvodem je časový souběh linky z Vysokého nad Jizerou do Prahy, takže tato změna je pro občany Turnova v podstatě rozšířením nabídky,“ uvádí Jan Křiklán, manažer osobní dopravy ČSAD Semily. Za zmínku podle něho stojí ještě úprava tarifu systému integrované dopravy IDOL. Cestující do stanic u Preciosy v Přepeřské ulici a do Sklostroje pojedou do zaměstnání za snížené jízdné.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.