NOVÁ ÚPRAVA KŘIŽOVATKY U GYMNÁZIA. JAK SE VÁM LÍBÍ? (HLASUJTE V ANKETĚ)

0

O nové podobě křižovatky u turnovského gymnázia se toho napsalo již poměrně hodně. K úpravě přednosti v jízdě tady došlo v souvislosti se zobousměrněním dopravy v Markově ulici. Hlavní je nyní směr ulic A. Dvořáka (od Střelnice) a Jana Palacha (u gymnázia). Ještě dnes, zhruba po půl roce od změny v přednosti v jízdě, zde někteří řidiči tápou a raději stojí ve všech směrech. Došlo zde k několika malým nehodám, kdy to „odnesly“ pouze plechy blatníků, bohužel zde v září byla zaznamenána jedna vážná dopravní nehoda – střet motocyklisty s osobním autem. Motorkář jel „po paměti“ od Kamence a nedal přednost autu jedoucímu z ulice Jana Palacha. Dlouho v nemocnici bojoval o život, na následky zranění bohužel nedávno zemřel.

Podle vedoucího odboru dopravy turnovské radnice Pavla Vaňátka zde bylo před několika dny přistoupeno k realizaci výrazného tzv. svislého dopravního značení. Přímo na vozovce jsou namalovány pruhy, které motoristy navádějí na bezpečný průjezd křižovatkou. V hlavním směru, kterým jede nejvíc aut (od gymnázia ke Střelnici), vznikl v zatáčce záliv, aby řidiči lépe viděli, než do křižovatky vjedou.

n201412161111_zap_420_2014_krizovatka

n201412161111_zap_421_2014_krizovatka

n201412161111_zap_422_2014_krizovatka

„Na jaře se sem firma, která dopravní značení dělá, ještě vrátí a bíle natřené značení zvýrazní. Z úprav to bude finále. Ze statistických šetření jasně vyplývá, že nejvíc motoristů křižovatkou projíždí v souladu s tím, jak je zde režim provozu usměrněn dnes, proto bych už nic neměnil,“ uvedl Vaňátko. Podle něho není ani aktuální výstavba kruhového objezdu, po které část řidičů z důvodu větší bezpečnosti volá. Záměr by se totiž významně dotkl soukromých pozemků a výstavba by byla velmi komplikovaná, ne-li nemožná.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.