NEJVĚTŠÍ ČESKÁ SÁZKOVÁ KANCELÁŘ PŘIVEZLA DO ČESKÉHO RÁJE VÍTĚZKY SOUTĚŽE ČESKÁ MISS 2008

0

Zámecký hotel na Sychrově, jedno z nejluxusnějších zařízení v kraji, hostil v sobotu 9. února setkání zástupců největší sázkové kanceláře v České republice s novináři. Tržby společnosti Tipsport vloni dosáhly úctyhodných 5,53 miliard korun. „V roce 2006 se naše tržby pohybovaly těsně pod šesti miliardami, loňský pokles byl způsoben především tím, že se nekonala žádná velká evropská nebo světová sportovní akce, která by přilákala českého sázkaře,“ řekl mluvčí společnosti Lubomír Ježek.

n200802092027_zap_59_08_sychrovPodle něho čeští sázkaři prosází ročně až 12 miliard korun. Tipsport v současnosti nabízí uzavření sázek nejen na sportovní utkání v 1002 sběrnách v Česku, 139 v Polsku a 383 na Slovensku. Výtěžek společnosti tvoří zhruba 10 až 12 % tržeb, zbytek je zpět rozdělen mezi sázkaře. „Lidé se chtějí především bavit, výdělek je v žebříčku důvodů, proč Češi sází, až na pátém místě,“ uvedl Ježek. Nejdůležitější je podle něho zábava a vzrušení při sledování sportovních přenosů s tiketem v ruce.

Novým fenoménem jsou společenské sázky, můžete si vsadit na to, kdo bude českým prezidentem, nebo jestli se manželům Gottovým letos narodí děvčátko či chlapeček. Tipsport také každoročně vypisuje kurzy na finalistky soutěže Česká Miss. Největší naději na vítězství v soutěži měla podle bookmakerů osmnáctiletá studentka ze Strážnice Eliška Bučková, což se také stalo. Možné jsou i individuální sázky, a tak si jeden tatínek vsadil na to, že za deset let jeho syn alespoň jednou oblékne reprezentační fotbalový dres, společnost přijala i sázku, že na Štědrý den bude na Václavském náměstí v Praze pět centimetrů sněhu ad.

n200802092028_zap_61_08_sychrovV letošním roce budou ale nejspíš převládat sázky na sportovní utkání a hlavně na Mistrovství Evropy ve fotbale, které se koná v červnu ve Švýcarsku a Rakousku. Společnost Tipsport podle výše kurzů řadí český tým mezi nejlepší, byť nejméně výhodný kurz je vypsán na Německo, které je podle odborníků považováno za favorita. Podle bookmakerů společnosti bude na druhém místě Španělsko, na třetím Itálie a na  čtvrtém až pátém místě Česko s Portugalskem. Nebo bude všechno jinak? Ostatně i na to se ptala moderátorka setkání na Sychrově Nicol Lenertová fotbalového reprezentanta Daniela Pudila. Ten ale zůstal je u přání, aby reprezentace, pokud vůbec bude jejím členem, obstála co nejlépe.

n200802092027_zap_60_08_sychrovNa Sychrově  se objevily i tři neúspěšnější dívky letošního ročníku soutěže Česká Miss – vítězka Eliška Bučková, 1. vicemiss Hana Svobodová a 2. vicemiss Elisavet Charalambidu. Jejich přítomnost byla více než příjemná. Právě ony zde vůbec poprvé v České republice představily reprezentační dresy, které budou letos na Euru sloužit fotbalistům, Miss Eliška Bučková také předala nejlepšímu českému sázkaři za uplynulý rok, Janu Jindřichovi z Děčína, klíčky od supermoderního vozu Opel Signum.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.