NEJLEPŠÍ MLADÍ FOTOGRAFOVÉ V REPUBLICE JSOU Z TURNOVA

0

Ono se to už ve veřejnosti docela ví, že v turnovské Žluté ponorce v Husově ulici, jinak středisku pro volný čas dětí a mládeže, funguje pod vedením Petra Marhana vynikající fotokroužek, jehož členové sbírají ocenění v mnoha domácích soutěžích. Stačí se například jen seznámit s výsledky fotosoutěže, kterou každoročně připravuje vydavatel Hlasů a ohlasů Turnovska, také zde jsou práce mladých autorů ze Žluté ponorky naprostou špičkou.

Proto potěší zpráva, která od Petra Marhana došla v minulých dnech na adresu TvA:

Celý rok 2007 probíhala fotografická soutěž pořádaná časopisem Fotovideo. Stejně jako v předchozích ročnících bylo vyhlášeno deset témat, do kterých soutěžící mohli zaslat své fotografie. Zúčastnili se i členové fotokroužku Žluté ponorky.

Juniorskou kategorii do 20 let vyhrála Radka Staňková. V soutěži dále zabodovali Tomáš Pelda (4. – 7. místo), Vendula Dědková (14. – 20. místo) a Dominik Rakouš. Přinesli tím fotokroužku body a ocenění v kategorii Fotografická škola roku, kterou s velkým náskokem vyhráli! Získali celkem 440 bodů, druhé Gymnázium J. Š. Baara z Domažlic mělo jen 185 bodů a třetí SPŠ elektroniky a informatiky z Ostravy 85 bodů (kategorie je určená školním fotografickým klubům a kroužkům při DDM). Ve čtvrtek 17. ledna 2008 byli v Praze předány ceny a diplomy. Malá výprava kroužku se tak mohla setkat s organizátory, porotci a dalšími soutěžícími.
Jen pro zajímavost: Porota během roku 2007 ohodnotila 21 920 fotografií a celé soutěže se zúčastnilo 6 523 autorů z České i Slovenské republiky. Ročník 2008 je již v plném proudu, nová témata jsou známa již od loňského října a turnovští junioři z fotokroužku Žluté ponorky nezahálí a připravují nové fotografie.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.