NEJVĚTŠÍ LETNÍ INVESTIČNÍ AKCE V TURNOVĚ POSTUPUJE PODLE PLÁNU

0

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normální tabulka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“;} Základní škola v turnovské ulici 28. října prochází velkou proměnou. Zatím je zahalena z velké části do lešení a ochranných fólií, až stavební práce skončí, bude budova původem z 30. let minulého století patřit k nejvýstavnějším ve městě. Rekonstrukce zahrnuje výměnu oken, celkové zateplení, nové dešťové svody a dešťovou kanalizaci. Provedeny budou i další související práce.

„Zatím vše pokračuje podle předem stanoveného harmonogramu. Poslední okna budou osazena ve středu 27. srpna, pak musí stavební firma provést dozdívky, vymalovat kolem oken a přidělat parapety. Budeme rádi, když vnitřní práce skončí do neděle 31. srpna. A v pondělí nastoupí žáci do svých tříd,“ přibližuje stavební ruch ředitel školy Jaromír Frič.

 

Od poloviny srpna zároveň probíhá malování tříd a úklid opravených prostor, učitelé a zaměstnanci školy tedy mají druhou poloviny prázdnin víc než pracovní. „Chceme vše zvládnout tak, aby nebyl narušen začátek školního roku. Během září je třeba ve třídách ještě připevnit žaluzie, ale zateplení a opravy zadního traktu budou probíhat do konce října z lešení. Učit se bude normálně,“ dodává ředitel.

 

Na rekonstrukci školy radnice získala dotaci ze státního rozpočtu ve výši 15 milionů korun, celkové náklady jsou těsně pod hranicí 25 milionů. Rozdíl bude uhrazen z městského veřejného rozpočtu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.