GYMNÁZIUM TURNOV SE OPĚT ZAPOJILO DO „PROJEKTU KROKUS“

0

Naše škola se po několika letech zúčastnila „Projektu Krokus“, který ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze celosvětově zaštiťuje irská organizace HETI (Holocaust Education Trust Ireland).

Projekt je určen žákům a studentům starším 11 let jako připomínka 1,5 milionů dětských obětí holocaustu. Na podzim se po celé Evropě na školních zahradách sází cibulky krokusů ve tvaru Davidovy hvězdy na paměť dětí, kteří zemřeli během šoa (hebrejský výraz pro holocaust).

Žluté krokusy začínají kvést na přelomu ledna a února, tedy v době, kdy si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu (27. leden). Tento den obvykle fasádu naší školy právě z tohoto důvodu zdobí vlajka státu Izrael.
Velké poděkování patří profesorce Ivetě Vavřichové a studentkám 7. A, které v rámci výuky cibulky krokusů na prostranství před gymnáziem vysadily. Každý, kdo se do projektu zapojí, stává se krokusovým velvyslancem. Dostali jsme možnost přiblížit tematiku šoa mladým lidem a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu. Zapojení našich studentů do projektu podporuje také vzájemnou toleranci a respekt ve společnosti.

Pavel Mlejnek, školní koordinátor projektu, Gymnázium Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.