MALÁ SLAVNOST V DOMOVĚ DŮCHODCŮ

0

Ve středu 11. ledna byl slavnostně uveden do provozu nový lůžkový výtah v Domově důchodců Pohoda v ulici 28. října. Od žádosti po realizaci uběhlo zhruba jeden a půl roku, ředitel Zdravotně sociálních služeb Turnov (ZSST) Jaroslav Cimbál zářil spokojeností. S chybějícím lůžkovým výtahem se v domově potýkali již dlouhou dobu. V zařízení je nyní větší část klientů upoutaných na lůžko a jakákoli manipulace byla pro personál velmi obtížná. Nový výtah vznikl jako samostatná přístavba stávajícího objektu.

Zdejší projekční firmě Profes projekt se přístavbu podařilo zakomponovat natolik citlivě do pláště budovy, že kolemjdoucí prakticky nepozná, že se jedná o nový stavební prvek. Navíc byla výtahová šachta zateplena, aby klienti netrpěli chladem. Vlastní stavební práce provedla firma Dynast z Jablonce nad Nisou. Dotace z ministerstva práce a sociálních věcí činila 1,5 mil. Kč, přičemž celkové stavební náklady byly ve výši zhruba 3 mil. Kč. Investorem akce bylo město Turnov, které je zřizovatelem ZSST.

n201201121006_zap_10_2012_ddSlavnostního aktu předání nového výtahu se zúčastnilo kompletní vedení města v čele se starostkou a oběma místostarosty, pozvání přijali i krajský radní pro sociální věci Pavel Petráček a Turnov mohl též přivítat náměstka ministra pro sociální a rodinnou politiku Ministerstva práce a sociálních věcí ČR Davida Kafku. Ten společně s radním Petráčkem odhalil malou pamětní desku u vstupu do domova, která připomíná loňské udělení značky nejvyšší kvality. Turnovský Domov důchodců Pohoda je jedním z mála zařízení v republice, kterému byla tzv. „Značka kvality“ s maximálním počtem pěti hvězdiček udělena – jde o maximum, které lze v daném oboru udělit. K udělení značky došlo při loňském celostátním kongresu Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR v Táboře.

Domov důchodců Pohoda v Turnově letos oslaví deset let od svého otevření. Jeho celková kapacita je 71 obyvatel pro trvalý pobyt, tři místa jsou určena pro tzv. odlehčovací službu. Klienti bydlí v 36 jednolůžkových pokojích, 16 dvojlůžkových a jednom trojlůžkovém pokoji – ten je určen právě pro odlehčovací službu.

(Zdroj informací: Eva Krsková, MěÚ Turnov, odbor rozvoje města, e.krskova@mu.turnov.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.