MIG 21 ROZEHNAL MRAKY NAD ŠŤASTNOU ZEMÍ A PŘEDVEDL SKVĚLOU SHOW

0

Ten, koho v pátek 12. srpna neodradilo počasí a vyrazil do Šťastné země v Radvánovicích, udělal dobře. Byl zde totiž připravený celodenní program, jehož vyvrcholením byl koncert kapely Mig 21. Areál byl otevřený již od rána a tak jako celé prázdniny zde probíhal animační program pro děti a jejich rodiče. Během dne prošlo branami parku přes tisíc lidí a zpestřením pátku pak byla zmíněná hudební produkce. Ta začala již ve tři hodiny koncertem turnovského Big Bandu a na závěr pátečního odpoledne vystoupil Jiří Macháček se svojí kapelou Mig 21.

Když se půl hodinu před koncertem nebe nad Šťastnou zemí zatáhlo, začalo mírně pršet a foukat, měli návštěvníci v očích mírné obavy. Naštěstí se ale s příchodem kapely počasí umoudřilo. Dalo by se říct, že Mig 21 mraky rozehnal a úvodní písní Malotraktorem přilákal nad Radvánovice trochu sluníčka a modré nebe.

201608161949_rep_159_016_sz

Ne nadarmo si tato kapela, hrající ve složení Pavel Hrdlička (trubka), Jan Hladík (bicí), Tomáš Polák (kytara), Adam Stivín (baskytara) a již zmíněný Jiří Macháček (zpěv a fórky všeho druhu), říká „Taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 –  Smíchova“. Hodinová show, kterou v areálu pod replikou hradu Trosky předvedli, byla plná recese, dobré nálady a pohodové muziky. Jiří Macháček měl svoje fanoušky pevně v rukou a cokoliv chtěl, aby publikum udělalo, bylo pro nadšence pod pódiem téměř rozkazem. V rámci takzvaného výchovného punkového koncertu na sebe tedy po Macháčkově zvolání „I love you“ křičeli „Fuck you!“ Dále se publikum rozvlnilo mexickou vlnou a samozřejmě jsme slyšeli všechny známé písničky, jako jsou Tančím, Máma se vrací, Kalhotky si sundej, Chci Ti říct a další. Dokonce došlo i na rapování, tedy na píseň, kterou Jiří Macháček natočil společně s Vojtou Dykem k novému filmu Wilsonov, kde oba hrají.

201608161949_rep_160_016_sz

Hodina vymezená pro koncert utekla strašně rychle. Než jsme se nadáli, přišel konec, který byl korunován asi nejznámějšími skladbami kapely – Slepic pírka a Snadné je žít. Loučení bylo velmi svižné, protože Jiří Macháček večer hrál ještě jinde, a tak se ve Šťastné zemi nemohl zdržet. Rozloučili se tedy slovy, že jsou Mig 21, kteří hrají vlastní tvorbu, naskočili do dodávky a byli pryč. Po kapele zůstala v areálu dobrá nálada, kterou si jistě všichni návštěvníci dovezli až domů.

201608161949_rep_161_016_sz

I tento koncert se ve Šťastné zemi povedl. Zatímco ale na Sebastiana nebo na Mandrage přišli především rodiče se svými dětmi, na Mig 21 to bylo naopak. Děti šly na koncert se svými rodiči. Proto věřím, že se do areálu budou lidé na koncerty rádi vracet. Dramaturgicky jsou voleny tak, aby si vybrali děti i dospělí a zázemí je takové, že si akci mohou užít všichni dohromady. Jídla, pití i prostoru je dostatek a je úplně jedno, jestli při koncertu člověk sedí, stojí nebo leží. Stejně tak můžete na koncert přijít sami, s miminkem nebo s většími dětmi, protože ve Šťastné zemi jsou zkrátka všichni fakt v pohodě.

Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Další snímky najdete na Facebooku TvA – ZDE

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.