SPORTMIX: FLORBAL, FOTBAL, FUTSAL, LEDNÍ HOKEJ A ŽENSKÁ KOPANÁ

0

Venku ani doma se nedařilo dospělým týmům turnovských florbalistů. Fotbalový Turnov se může chlubit útočníky par excelence, a to jak v týmu dospělého áčka, tak i v dorostu. Doma konečně zabrali futsalisté FC Dalmach, kteří především díky hattricku Dvořáka sestřelili Pražany. Na Zimním stadionu Ludvíka Koška se vedle mistrovského hokeje hrál i ten neregistrovaný. Fotbalistky TJ Čert Fénix padly nešťastně na hřišti svých největších sokyní. Povede se jim nedělní odveta!?

FLORBAL

* 1. liga žen

Prague Tigers Nehvizdy – TJ Turnov 8:2 (2:1, 2:0, 4:1). Branky a asistence 9. Hančová (Brabcová), 42. Kyselová (Koubková). Sestava: Brabcová K. – Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Hassová.
Sobotní zápas nebyl jednoduchý a téměř dvě třetiny se hrálo v těsném rozdílu. Chyby přicházely v útoku, kde měly Turnovanky problém se zakončením, obrana většinu zápasu fungovala dobře. Ke konci zápasu si ale Tigers vytvořily dost velký tlak, proti kterému obrana hostů už nebyla schopna vydržet, takže tento zapas definitivně rozhodl.

TJ Turnov – Black Angels 3:8 (1:4, 2:2, 0:2). Branky a asistence 10. Kyselová (Koubková), 33. Brabcová (Hančová), 40. Koubková (Kyselová). Sestava: Hassová (Brabcová K.) – Koubková, Fišerová, Bajerová, Vacíková, Veselá Š., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Veselá L.
První třetina začala ve velmi rychlém tempu a prvních pár minut se jej domácím dařilo držet. Od 3. minuty se hra ještě více zrychlila po prvním gólu Black Angels. Při téměř ubráněném těžkém oslabení však gól přece jen přišel. V polovině první třetiny se díky svým kličkám prosadila jen Kyselová. V druhé třetině se hra přelévala ze strany na stranu. Po zvýšení Black Angels se ve 34. minutě povedlo Lucii Brabcové využít přesilovku a pár minut na to navázala svým prvním gólem i Koubková. Ve třetí třetině domácí hráčky přidaly na tempu a hnaly se za vyrovnáním, avšak nedařilo se jim procedit míček do branky a pomalu již docházely síly, takže hostujícímu týmu se podařilo ještě dvakrát skórovat.

* Národní liga mužů

TJ Turnov – ASK Orka Čelákovice 5:9 (2:1, 1:4, 2:4). Branky a asistence 14. Janoušek (Dědek), 15. Matěcha (Janoušek), 23. Hlavnička, 51. Matěcha (Janoušek), 60. Maršík. Sestava: Král (Jirman) – Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Hlavnička – Ptáčník, Jiránek, Hejduk E., Švitorka, Maršík – Šmída J., Mellan, Janoušek Š., Bursa, Pohl.
V první třetině sice domácí inkasovali jako první, ale celkově byli více na balonku a měli i více šancí. To se podepsalo také na skóre, které dokázali otočit díky Janouškovi a Matěchovi na svoji stranu. Ve druhé třetině však přišlo několik fatálních chyb a výkon šel výrazně dolů. Orka na Turnov vletěla a dokázala hned během prvních tří minut otočit skóre ve svůj prospěch. Vzápětí ovšem vyrovnal Hlavnička. Herní nekvalita a laxnost se spolu s trestuhodně neproměněnými šancemi odrazily na stavu 3:5! „Ve třetí třetině se utkání díky našemu napadání hodně otevřelo, a těžila z toho Orka, která přidala další dvě branky. Matěcha sice ještě dokázal snížit, ale závěrečná power-play, při které jsme dostali další dva góly, už byla pouze naší labutí písní,“ zaznělo z realizačního týmu TJT. Těsně před koncem se ještě prosadil Maršík, jednalo se už pouze o kosmetickou úpravu skóre.

* Přehled mládežnických výsledků
Ve 2. lize juniorek se neodehrál zápas TJ Turnov – FBK Wings Most, ale za to duel s FBC DDM Kati Kadaň pro sebe rozhodly hráčky TJ Turnov poměrem 0:2. Ve 2. lize juniorů TJ Turnov porazil FBC Panthers Liberec 12:10 a v Semilech se SCC Semily zvítězil 3:4. V lize starších žáků si TJ Turnov vedl náramně, když doma porazil Florbal Jirkov 9:0 a FbC Jazzmani Žatec 7:3. Mezi těmito zápasy vyhrál v Krupce nad FD Teplice 2:5:
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

FOTBAL

* Krajský přebor, muži a dorost
Přestože podzimní účet krajských soutěží ještě není zcela podtržen, je zřejmé, že turnovští fotbalisté mají ve svých řadách silné individuality. A-tým i přes nečekanou domácí prohru s Lomnicí se ziskem 31 bodů (stejně jako SK Skalice!) při skóre 50:14 nejvyšší krajskou soutěž vede, střelecky ho táhne především zkušený kanonýr Jakub Beneš (30). Ten v 11 odehraných mistrovských zápasech vstřelil za 985 minut pobytu na hrací ploše celkem 19 branek, což činí nějakých 1,73 gólu na jeden mač, k čemuž mu vedle vícególových utkání dopomohlo také několik hattricků.
Ještě lepšími čísly však disponuje sedmnáctiletý Joshua Marek, díky jehož gólovým příspěvkům turnovský dorost, rovněž se ziskem 31 bodů, kraluje krajskému přeboru U 19 při skóre 56:19. Ve 12 zápasech a odehraných 884 minutách se do sítě soupeřů trefil celkem 22x, takže jeho průměr činí dokonce 1,83 gólu na zápas! Svůj fotbalový kumšt teď projevil ve Vratislavicích, kde poslednímu celku tabulky nasázel hned 8 branek a výrazně se tak podepsal na výhře svého mužstva 0:13! Oba turnovští bombeři jednoznačně vládnou ve svých kategoriích krajským hitparádám TOP 40.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

FUTSAL

* 2. liga, muži
FC Dalmach Turnov – Wizards DDM Praha 5:2 (2:1). Branky 7. Špína, 15., 22. a 27. Novák, 38. Mencl, rozhodčí Šmíd a Mollinger, diváků 90. Sestava: Prokopec (Semenský) – Bakeš, Krejčík, Novák, Veber, Bangha, Šimek, Randák, Špína, Mencl J., Perger, Falkenberg.
Turnovští začali zápas proti futsalově vyspělému týmu s dobře organizovanou obranou, což se jim vyplatilo. Jeden z protiútoků využil po sólu Špína na 1:0. Hosté však za necelou minutu po hezké akci vyrovnali Tomkem. Pražané si často pomáhali hrou s brankářem na útočné polovině, ale Dalmach odolával. Naopak Novák zařídil domácím vedení střelou z rohového kopu na zadní tyč. Na začátku druhé půle přežili domácí nebezpečnou akci hostů, ze které naštěstí orazítkovali jenom tyč branky FCD, aby následně po krásné kombinaci Randáka s Novákem zvýšili na 3:1 druhým jmenovaným. Wizards však opět korigovali stav rychlou odpovědí, když se znovu prosadil Tomek. Hostům se pak nevyplatila častá hra s prázdnou bránou a díky tomu Novák snadno završil svůj hattrick na 4:2. Domácí pak zbytek zápasu zvládli ubránit a na konečných 5:2 zvýšila nestárnoucí legenda Jaroslav Mencl, který se po vyhraném souboji trefil přes celé hřiště do prázdné brány!
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

LEDNÍ HOKEJ

* TAH / TURNOVSKÝ AMATÉRSKÝ HOKEJ

Základní část 18. ročníku Nejvyšší Pojizerské Ligy měl na pořadu svá další utkání. Již ve čtvrtek si Raptoři poradili s Troskovicemi. Performers zcela ovládli zápas s MBQ. Ti se zmohli pouze z přesilovky na jediný gól zápasu. Ani tentokrát to nevyšlo Všeni a po debaklu od Raptorů jsou stále u dna tabulky.

* HC Raptoři Turnov – HC Troskovice 5:3 (1:0, 1:1, 3:2). Branky 3. Kravec, 21. Koňák, 43. Motejlek, 45. Sigety, 51. Hurdálek – 23. Basík, 46. Fišera, 53. Srba, střely 50:40, vyloučení 2:3, využití 1:0, nejlepší hráči: Roubíček – Vondrák.
Raptoři: Špinka – Hiadlovský, Holik, Honců, Hořínek, Hurdálek, Koňák, Kravec, Motejlek, Rindt, Roubíček, Sigety, Vavřich.
Troskovice: Kurilla – Dobrý, Dobrý, Fišera, Jágl, Miksa, Procházka, Srba, Ševčík, Štěpánek, Vařejčko, Vondráček, Vondrák.

* HC Performers Turnov – HC MBQ 9:1 (4:0, 3:0, 2:1). Branky 3. Adam, 3. a 20. Štryncl, 15. Kopecký, 28. Kolomazník, 32. Lhoták, 33. a 43. Cidlinský, 41. Sýkora – 50. Koucký, střely 48:29, vyloučení 5:3, využití 0:1, nejlepší hráči: Cidlinský – Koucký
Performers: Tyl – Adam, Brož, Cidlinský, Černohouz, Hujer, Janata, Kolomazník, Kopecký, Kopal, Lhoták, Roubíček, Sýkora, Štryncl.
MBQ: Hlava – Balatka, Čermák, Hladík, Jirman, Koutský, Kubán, Kubán ml., Lukač, Nosek, Petr, Vašků.

* HC Všeň Pojizeří – HC Raptoři Turnov 5:13 (1:6, 4:4, 0:3). Branky 3. a 38. Buček, 4., 10., 45. a 58. Kravec, 5. Medek, 14., 29., 39. a 59. Hiadlovský, 20. Vavřich, 26. Kestner – 14. a 40. Hofman, 22. Šťastný, 27. Egert, 28. Holas, střely 31:45, vyloučení 2:2, využití 0:0, nejlepší hráči: Hofman – Hiadlovský.
VP: Procházka – Egert, Fanta, Hofman, Holas, Malý, Minařík, Pařízek J., Pařízek Z., Šťastný, Zajíček.
Raptoři: Podzimek – Buček, Hiadlovský, Holik, Hořínek, Hurdálek, Kestner, Koňák, Kravec, Kratochvíl, Medek, Motejlek, Roubíček, Špinka, Vavřich.

8. Všeň Pojizeří 5 0 0 5 15:46 0

Příští utkání: PÁ 5. 11. Modřišice – HC Performers (20.15), SO 6. 11. Troskovice – HC MBQ (21.45), NE 7. 11. Neřízený střely – Raptoři (18.45).

* TURNOVSKÁ NEREGI HOKEJOVÁ LIGA

Také teprve 7. ročník TNHL pokračoval na Zimním stadionu Ludvíka Koška dalšími duely základní části. V pátečním vyrovnaném zápase zvládl lépe třetí třetinu Hrozen. Draci podlehli libereckému Gasservisu až příliš vysoko. Největší drama víkendu odehráli Vorvani vs. Svijany. Po třech kolech jsou stále bez bodu tři týmy.

* HC Modrej Hrozen – HC Dolní Bousov 6:5 (2:2, 2:1, 2:2). Branky: 2. a 9. Bobek, 25. Sedláček, 40. Rudolf, 52. a 59. Zídek – 8. Svoboda, 11. a 59. Šimek, 34. Kollátor, 59. Anděl, střely 49:46, vyloučení 3:3, využití 0:2.
MH: Novák – Bobek, Dlouhý, Psota, Rudolf, Sedláček, Vlk, Zídek.
DB: Ráček – Anděl, Černoušek, Kirschner, Kollátor, Píša, Sladký, Svoboda, Svoboda, Šimek.

* HC Draci Líšný – HC Gasservis Liberec 2:15 (0:5, 0:3, 2:7). Branky 3. Majdič, 5., 12., 16., 38. a 58. Jarolím, 19. a 43. Janovský, 32. a 44. Černý, 36. a 45. Šimon, 45. Hájek, 53. Mewald, 54. Ottl – 49. a 60. Hujer, střely 31:53, vyloučení 2:1, využití 0:0.
Líšný: Polák – Florián, Horáček, Hujer, Chvosta, Kruntorád, Nájemník, Öszi.
Gasservis: Šlajs – Černý, Čvančara, Hájek, Helm, Janovský, Jarolím, Jíra, Kocourek, Majdič, Mewald, Ottl, Šimon.

* HC Vorvani – HC Svijany 5:8 (2:1, 3:3, 0:4). Branky: 6. Váňa, 20. Mendl, 29., 32. a 40. Opěla – 14. Dušička, 34. Havel, 38., 42. a 50. Šmucr, 40. Vágenknecht, 45. Malý, 57. Kačírek, střely 27:30, vyloučení 1:0, využití 0:0.
HCV: Boubela – Dupal, Franc, Hakl, Harasim, Hric, Jiroš, Mašek, Mendl, Opěla, Šrýtr, Valečka, Váňa, Wojciechowski.
Svijany: Kašpar – Buchar, Dušička, Havel, Holeček, Kačírek, Malý, Stantejský, Stefanov, Šmucr, Vágenknecht, Žmolil.

8. Draci Líšný 3 0 0 3 16:39 0

Příští utkání: ČT 4. 11. Sokol Turnov – Pěnčín (19.45), SO 6. 11. D. Bousov – Draci Líšný (19.30), NE 7. 11. Gasservis – Vorvani (16.30) a Pěnčín – M. Hrozen (21.00).

Další aktuální informace a výsledky na facebooku: TAH / Turnovský Amatérský Hokej.
Milan Cerha, MilanCerha@seznam.cz

ŽENSKÁ KOPANÁ

* Holčiny CUP 2021 – 2020

Panterky Čechtice – TJ Čert Fénix 1:0 (0:0). Rozhodčí Šedý, ŽK 0:0, diváků 16. Sestava: Hanušová – Runčíková, Hroncová, Honzíková, Ščuková – Žižková, Janečková, Schmidtová – Pradella, střídaly Bartošová, Fabianová, Horáková a Třísková.
Téměř dvouhodinová jízda autokarem skončila ve fungl novém a útulném sportovním areálu v Čechticích na Havlíčkobrodsku. Vedoucí celek tabulky byl správně nažhaven, a tak čertice čekala hodně těžká šichta. Díky kolektivně bojovnému výkonu nepouštěly „růžovou“ vlnu do nebezpečného ohrožení branky hájené tentokrát Hanušovou, která si v několika případech připsala úspěšné zákroky. Největší šancí hostujících hráček byl skvěle sehraný signál po rohovém kopu, který v závaru před domácí gólmankou Žižková poslala hlavičkou jen do tyče! Bohužel kanonýrka Pradella byla po celých šedesát minut hrací doby bráněna někdy i trojnásobně, takže do zakončení dostávala pouze velmi sporadicky. Obrovskou příležitostí rozhodnut zápas ve svůj prospěch pak byl trestný kop zkušené stoperky čertic Hroncové, který však jen těsně minul čechtickou bránu. Když už se všichni chystali na penaltový rozstřel, hlavní sudí asi dvě minuty před závěrečným hvizdem odpískal neúmyslnou ruku Honzíkové, z nařízené standardky dostaly domácí míč před branku Hanušové a po několika nešťastných odrazech jej skrze klubko hráček dopravily do sítě. Výhra tak Čechticím už zajistila podzimní prvenství se čtyřbodovým náskokem před Fénixem, který je však v posledním duelu v neděli 7. 11. hostí na hřišti v Židněvsi od 14.00 hodin. „Samozřejmě bychom rádi ze čtyřbodového manka smazali ty tři možné body a stáhli náskok Panterek na minimum. Proto je pro nás nedělní odveta klíčovým zápasem s výhledem na jarní část sezóny, v níž se určitě chceme poprat o místa na bedně,“ prohlásil Jan Štol, manažer TJ Čert Fénix.

Ostatní výsledky: Strašnice – Krásná Hora 1:0 np.

1. Sokol Čechtice 7 5 2 0 20:4 19
2. TJ Čert Fénix 7 5 0 2 13:5 15
3. Krásná Hora nad Vltavou 7 2 2 3 9:8 8
4. FK Union Strašnice 7 2 1 4 8:14 8
5. Sokol Velká Lečice 6 0 1 5 1:20 1