KAMEROVÝ SYSTÉM POMOHL DOPADNOUT ZLODĚJE

0

Majitelé obchodů se značkovým zbožím v centru Turnova byli v posledních dnech v pohotovosti. V době odpolední špičky, kdy jsou ulice plné (a většinou i obchody) se městem pohyboval subtilní mladík, který vždy rychle zastrčil tu značkovou mikinu, tu kšiltovku či bundu pod svetr a utekl z obchodu dřív, než mohla obsluha zareagovat. „Dostali jsme poměrně přesný popis pachatele od státní policie, někteří policisté se oblékli do civilu a hlídkovali jsme v ulicích. Naše operační policistka byla ve čtvrtek 23. září odpoledne natolik pozorná, že osobu, která odpovídala popisu, zahlédla na monitoru bezpečnostních kamer,“ přiblížil zásah velitel turnovské městské policie Luboš Trucka.

Mladík v tu chvíli nic netuše postával na rohu Havlíčkova náměstí před nedávno otevřenou prodejnou se značkovým oblečením. Když situaci zhodnotil jako příznivou, vběhl do obchodu, zde sebral první mikinu, která byla po ruce, a opět vyběhl ven. Za ním vyběhla i prodavačka a začala ho pronásledovat směrem k Finančnímu úřadu. Vztekle po ní hodil mikinu a myslel si, že unikne. „Samozřejmě netušil, že celý incident sledují bezpečnostní kamery, na rohu Havlíčkova a Mariánského náměstí už na něho čekala naše hlídka. Bez větších potíží se jí vzdal, nicméně se omlouváme okolojdoucím občanům, protože zase tak v klidu to nebylo,“ upozornil Trucka. Podle něho opět kamerový systém prokázal svoji prospěšnost a díky úzké spolupráci městské a státní policie lze předcházet i podobným trestným činům. Kamerový záznam bude sloužit jako důkazní materiál.

Rychlý policejní zásah ocenila i starostka města Hana Maierová, která připomněla, že v současné době ve městě funguje devět bezpečnostních kamer a jedna kamera mobilní. V příštím roce, pokud bude úspěšná žádost do fondů EU, kterou společně podala města Liberec, Jablonec nad Nisou a Turnov, by se měly další kamery objevit v Palackého ulici a na Trávnici (dotace je cílena na prevenci a sledování případných povodní). „Jsem ráda, že městská policie může být lidmi vnímána i jako významný pomocník v boji proti kriminalitě a ne jen jako represivní orgán, který motoristům umísťuje na kola botičky,“ doplnila starostka města.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.