K VÝMĚNĚ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU UŽ ZBÝVÁ POSLEDNÍCH NĚKOLIK TÝDNŮ

0

V těchto dnech právě finišuje velká vlna výměn řidičských průkazů. Řidiči, kteří mají svůj průkaz vydaný od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000, musí doklad vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Vzhledem k tomu, že se tento doklad vyrábí centrálně pro celou republiku, nelze celou věc vyřídit jednou návštěvou městského úřadu. Po podání žádosti trvá v současné době až tři týdny než si jej žadatel může vyzvednout. Reálně to znamená, že ten, kdo přijde nejpozději v pátek 3. prosince, případně v pondělí 6. prosince, má reálnou naději, že průkaz obdrží v letošním roce.

To je důležité, protože po 1. lednu se řidič při silniční kontrole musí prokázat platným řidičským průkazem. Pokud tak neučiní, hrozí mu pokuta do výše 2000 Kč v blokovém řízení. Kdo z držitelů v rámci povinné výměny přijde po 6. prosinci, pravděpodobně nedostane průkaz v letošním roce, protože se nestihne vyrobit.

O výměnu průkazu mohou obyvatelé turnovského správního obvodu žádat v Turnově, ve Skálově ulici čp. 72 hned vedle muzea. Otevírací doba je v pracovních dnech od 8.00 do 12.00 hodin, v pondělí a ve středu od 13.00 do 17.00 hodin. K 11. listopadu zbývá v našem obvodu vyměnit 1550 řidičských průkazů, což znamená odbavit denně 97 klientů do 6. prosince. Pracoviště řidičských průkazů bylo personálně posíleno, takže se daří odbavovat klienty s minimální čekací dobou.

 

Co všechno musíte mít s sebou? Doklad totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas), fotografii velikosti stejné jako na občanský průkaz a stávající řidičský průkaz. Výměna je zdarma, žádný poplatek se neplatí.

 

Pavel Vaňátko,

vedoucí odboru dopravního, MěÚ Turnov

P.Vanatko@mu.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.