JARNÍ ROZJÍMÁNÍ ANEB JEN NE MOC VÁŽNĚ

0

Bydlíme v ulici zvané Švermova. Je to hezká ulice, zelená, všude samé keře a stromy. Prostě nádhera. I pejskům se líbí. Celé dny tu vesele pobíhají se svými páníčky přivázanými na vodítkách. Ti, jimž se páníček utrhl i s vodítkem, pobíhají sami. Chudáčci sirotečkové. Odpoledne po obědě, když se pejsánkům nepodaří odtáhnout své přecpané páníčky z procházky včas domů, jsou nuceni nechtěně konat své vyprazdňovací procesy přímo v přírodě. Právě za tímto účelem byly v ulici vysázeny stromy a keře, aby se psíci nestyděli. Stává se též, že malý pejsek, někdy i velký, zřejmě vysílený, nezvládne dotáhnout svého živitele až pod keřík. Potom chudák psík označí místo své zastávky přímo na chodníku.

Takovýchto nemotorných chovatelů pejsků je v blízkém okolí zřejmě hodně, protože chodníky jsou označeny stále se zahušťujícími značkami psíků. Chůze lidí po chodníku potom připomíná dětskou hru panák se skákáním ze čtverce do čtverce. Tímto způsobem se přemísťujeme po chodnících. Z jara, když roztaje sníh, prodlužuje psí značkování zimní sezonu dětem, neboť sáňky kloužou po chodníku i bez sněhu.

Švermova ulice je prostě nádherná, chůze po chodnících zábavná. Jen nám trochu vadí její název. Vždyť Jan Šverma byl přece komunistický novinář. Zvažovali jsme přejmenovat ulici na ul. Dr. Karla Marxe, toho však nikdo z místních v ulici nikdy neviděl. Svolali jsme tedy uliční výbor, abychom se poradili. Padly různé návrhy na změnu pojmenování ulice, například Džulbarsstrasse, Stočtyřicátá sedmá psí, Sobaka avenue nebo Hund closette pěšinka.

 

Protože tyto návrhy nebyly v odborné komisi městského úřadu příznivě přijaty, rozhodl uliční výbor na základě jednomyslného hlasování alespoň povolit volný odstřel psů v ulici, a to i s jejich páníčky, neboť polovičaté řešení, a to pouze odstřel psů, by se zcela jistě minulo účinkem. Osamocení psomilci by si totiž určitě brzy pořídili psíky nové a uliční výbor by byl nucen hledat další a další řešení, třeba rozvoz otráveného masa pro psovody apod. Více informací najdete na www.podělaníčokli.cz

 

Josef Horn

obyvatel Švermovy ulice, Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.