HEJTMANI STVRDÍ PODPISEM SPOLUPRÁCI V OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU

0

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 st1:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normální tabulka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“;} Zástupci krajů Libereckého a Královéhradeckého, hejtmani Petr Skokan a Pavel Bradík, podepíší v pátek 22. srpna v sídle Libereckého kraje Memorandum o spolupráci v oblasti cestovního ruchu.

Podpisem Memoranda chtějí oba kraje potvrdit zájem úzce spolupracovat a rozvíjet vzájemné vztahy v oblasti cestovního ruchu a oblastí s ním souvisejících. Chtějí sladit nástroje na podporu rozvoje cestovního ruchu tak, aby administrativní hranice krajů, které se ne zcela překrývají s hranicemi turistických oblastí (zejména na území Českého ráje, Krkonoš a Podkrkonoší), nepůsobily jako bariéra. Zástupci krajů věří, že společné úsilí povede ke zvýšení zaměstnanosti v cestovním ruchu, zvýšení návštěvnosti či rozšíření zájmu návštěvníků o méně exponované oblasti.

 

„Cestovní ruch přispívá významnou měrou k rozvoji hospodářské i sociální prosperity obyvatel a je důležitým prostředkem k vytváření nových pracovních příležitostí,“ řekl Petr Skokan s tím, že na základě spolupráce s Královéhradeckým krajem se jistě podaří dosáhnout významného zkvalitnění služeb v oblasti cestovního ruchu.

 

„Podpis tohoto memoranda je pro rozvoj cestovního ruchu v Českém ráji a ostatních regionech klíčovým krokem. Tak jak jsme měli možnost se s textem dokumentu seznámit, přináší důležité základní mantinely pro budoucí spolupráci krajů i organizací cestovního ruchu v regionu. Tento akt vnímám jako signál pro všechny, kteří v cestovním ruchu pracují, že kraje vnímají turismus jako důležitou součást své ekonomiky, kterou chtějí podporovat. Jedná se potvrzení několikaleté spolupráce krajů a regionů “ řekl Aleš Hozdecký, předseda Sdružení Český ráj.

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.