HEJTMANI STVRDÍ PODPISEM SPOLUPRÁCI V OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU

0

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 st1:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normální tabulka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“;} Zástupci krajů Libereckého a Královéhradeckého, hejtmani Petr Skokan a Pavel Bradík, podepíší v pátek 22. srpna v sídle Libereckého kraje Memorandum o spolupráci v oblasti cestovního ruchu.

Podpisem Memoranda chtějí oba kraje potvrdit zájem úzce spolupracovat a rozvíjet vzájemné vztahy v oblasti cestovního ruchu a oblastí s ním souvisejících. Chtějí sladit nástroje na podporu rozvoje cestovního ruchu tak, aby administrativní hranice krajů, které se ne zcela překrývají s hranicemi turistických oblastí (zejména na území Českého ráje, Krkonoš a Podkrkonoší), nepůsobily jako bariéra. Zástupci krajů věří, že společné úsilí povede ke zvýšení zaměstnanosti v cestovním ruchu, zvýšení návštěvnosti či rozšíření zájmu návštěvníků o méně exponované oblasti.

 

„Cestovní ruch přispívá významnou měrou k rozvoji hospodářské i sociální prosperity obyvatel a je důležitým prostředkem k vytváření nových pracovních příležitostí,“ řekl Petr Skokan s tím, že na základě spolupráce s Královéhradeckým krajem se jistě podaří dosáhnout významného zkvalitnění služeb v oblasti cestovního ruchu.

 

„Podpis tohoto memoranda je pro rozvoj cestovního ruchu v Českém ráji a ostatních regionech klíčovým krokem. Tak jak jsme měli možnost se s textem dokumentu seznámit, přináší důležité základní mantinely pro budoucí spolupráci krajů i organizací cestovního ruchu v regionu. Tento akt vnímám jako signál pro všechny, kteří v cestovním ruchu pracují, že kraje vnímají turismus jako důležitou součást své ekonomiky, kterou chtějí podporovat. Jedná se potvrzení několikaleté spolupráce krajů a regionů “ řekl Aleš Hozdecký, předseda Sdružení Český ráj.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.