DVOJNÁSOBNÁ TRAGÉDIE V SEDMIHORKÁCH

0

Ve čtvrtek 4. listopadu těsně před desátou hodinou dopoledne došlo v Sedmihorkách na křižovatce silnice I. třídy číslo 35 a silnice III. třídy k mimořádně tragické dopravní nehodě – srážce osobního a nákladního automobilu. Šestasedmdesátiletá řidička jela s vlastním osobním automobilem Škoda Felicia Combi po vedlejší silnici a na křižovatce s mezinárodní silnicí I/35 odbočovala vlevo směrem na Turnov. Odtud ale v té době přijížděla nákladní souprava řízená šestadvacetiletým řidičem, který se střetnutí s felicií snažil zabránit strhnutím řízení vlevo a prudkým brzděním.

n201011092204_zap_370_010_nehodaNa odvrácení nehody už ale bylo pozdě a nákladní vůz značky Iveco čelně narazil do levého boku felicie. Následky byly devastující a řidička i její o pět let starší spolujezdec (manžel) zůstali zaklínění v troskách osobního automobilu. Podařilo se je vyprostit až hasičům za použití hydraulické techniky, lékaři ale museli bohužel u obou už jen konstatovat smrt. Vliv alkoholu byl u řidiče Iveca vyloučen dechovou zkouškou. K přesnému určení příčiny nehody byly nařízeny soudní pitvy a budou přibráni soudní znalci.

Od začátku letošního roku tak přišli na silnicích našeho územního odboru o život čtyři spoluobčané, zatímco za celý rok 2009 a 2008 jsme zaznamenali po třech usmrcených. Se dvěma úmrtími přímo na místě nehody je tato nehoda nejzávažnější za posledních téměř 11 let, kdy byla na Jilemnicku usmrcena dvoučlenná posádka osobního automobilu.

 

komisař Bc. Milan Čermák

vedoucí DI ÚO Semily

 

Pozn. red.: Ve čtvrtek 4. listopadu zahynulo na českých silnicích devět lidí! Nejhorším dnem v letošní statistice obětí dopravních nehod je pátek 9. července, kdy na silnicích zahynulo 12 lidí, o týden dříve, v pátek 2. července, si nehody vyžádaly devět obětí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.