DOPRAVNĚ BEZPEČNOSTNÍ AKCE

0

V pondělí 19. května v době od 13 hodin do 18 hodin se na území okresu Semily uskutečnila dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na dodržování stanovené rychlosti jízdy a na další ustanovení pravidel silničního provozu. Do akce bylo nasazeno celkem 17 policistů, kteří v jejím průběhu zkontrolovali 178 vozidel. Přitom zjistili 23 dopravních přestupků.

Celkem 22 jich vyřídili na místě blokovými pokutami v celkové výši 27 600 korun a jeden přestupek oznámili do správního řízení. Ve 12 případech se jednalo o překročení stanovené rychlosti jízdy, ve dvou případech o nepoužití bezpečnostních pásů, v šesti případech o jízdu s vozidlem, které nevyhovovalo stanovených technickým předpisům a jednom případě o jízdu bez státní poznávací (registrační) značky vozidla. Dva přestupky byly dále nespecifikované. V Turnově například probíhalo měření rychlosti v horní části Nádražní ulice.

Vzhledem k nepříznivému vývoji dopravní nehodovosti na území celé České republiky, budou tyto a jim podobné dopravně bezpečnostní akce i nadále pokračovat.

Autor:
komisař Bc. Milan ČERMÁK
vedoucí oddělení Dopravního inspektorátu Semily

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.