A CO DĚTI? MAJÍ SI KDE HRÁT?

0

Známá skladba legendárního Katapultu by mohla být mottem setkání se starostou města, které proběhlo ve středu 4. září v turnovském sídlišti na Výšince. Přesněji u již poměrně dožilého dětského hřiště před domy čp. 1920 – 1922 v Rubínové ulici. O setkání projevilo zájem zhruba dvacet lidí, vesměs maminky malých dětí či prarodiče s vnoučaty. „Tohle hřiště už nevyhovuje současným požadavkům na bezpečnost, prolézačky jsou dožilé, bývalá plocha s antukou je zarostlá trávou. Setkání je tu proto, že bychom velmi rádi od místních lidí zjistitli, co by tady chtěli,” řekl úvodem starosta Tomáš Hocke. Přítomni byli i jednatel technických služeb Libor Preisler a vedoucí odboru správy majetku Ludmila Těhníková. Jak starosta dodal, vnímá problematiku podobných hřišť před palenáky, kde žije více generací. Mladí by chtěli hřiště pro děti, starší spíše klid.

n201309071019_zap_339_2013_vysinkaÚčastníci setkání poukazovali na skutečnost v podobě regenerace sídliště u nádraží, kam radnice investuje nemalé peníze. Sídliště na Výšince, přestože je pravdou, že je asi o dvě desítky let mladší, je v podstatě v původním stavu, pouze většina domů je zateplených, což je ale aktivita vlastníků domů. Bude zde nutné opravit chodníky a některé komunikace, zoufale chybí parkovací místa, což by se mělo řešit rozšířením stání v Rubínové ulici a parkováním u bývalé kotelny. Lidé by rádi viděli nějaký chodník od sídliště k Lidlu a novému obchodnímu centru. Chybí ale i lavičky a odpadkové koše, některým se zdála problematická zimní údržba, v místě, kde děti v zimě „bobují”, stojí lampa pouličního osvětlení, která by mohla být jinde… I toto sídliště bojuje s pejskaři, kteří po svých miláčcích zásadně neuklízejí.

V dolní části sídliště je hřiště pro malé děti, které si ale oblíbili i teenageři, chybí hřiště pro „náctileté”. „Pokusíme  se v dohledné době vypracovat studii, jak by hřiště v Rubínové ulici mohlo vypadat. Může tu být koš na basketbal, dvě branky na trávníku na fotbálek. V každém případě budou kovové prolézačky, které už jsou i nebezpečné, postupně odstraněny,” přiblížil následující postup starosta. Podle něho lidé dostanou dostatek prostoru se k budoucí studii úprav vyjádřit a rozhodnout, co v sídlišti vznikne.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.