Známá skladba legendárního Katapultu by mohla být mottem setkání se starostou města, které proběhlo ve středu 4. září v turnovském sídlišti na Výšince. Přesněji u již poměrně dožilého dětského hřiště před domy čp. 1920 – 1922 v Rubínové ulici. O setkání projevilo zájem zhruba dvacet lidí, vesměs maminky malých dětí či prarodiče s vnoučaty. „Tohle hřiště už nevyhovuje současným požadavkům na bezpečnost, prolézačky jsou dožilé, bývalá plocha s antukou je zarostlá trávou. Setkání je tu proto, že bychom velmi rádi od místních lidí zjistitli, co by tady chtěli,” řekl úvodem starosta Tomáš Hocke. Přítomni byli i jednatel technických služeb Libor Preisler a vedoucí odboru správy majetku Ludmila Těhníková. Jak starosta dodal, vnímá problematiku podobných hřišť před palenáky, kde žije více generací. Mladí by chtěli hřiště pro děti, starší spíše klid.
Účastníci setkání poukazovali na skutečnost v podobě regenerace sídliště u nádraží, kam radnice investuje nemalé peníze. Sídliště na Výšince, přestože je pravdou, že je asi o dvě desítky let mladší, je v podstatě v původním stavu, pouze většina domů je zateplených, což je ale aktivita vlastníků domů. Bude zde nutné opravit chodníky a některé komunikace, zoufale chybí parkovací místa, což by se mělo řešit rozšířením stání v Rubínové ulici a parkováním u bývalé kotelny. Lidé by rádi viděli nějaký chodník od sídliště k Lidlu a novému obchodnímu centru. Chybí ale i lavičky a odpadkové koše, některým se zdála problematická zimní údržba, v místě, kde děti v zimě „bobují”, stojí lampa pouličního osvětlení, která by mohla být jinde… I toto sídliště bojuje s pejskaři, kteří po svých miláčcích zásadně neuklízejí.
V dolní části sídliště je hřiště pro malé děti, které si ale oblíbili i teenageři, chybí hřiště pro „náctileté”. „Pokusíme se v dohledné době vypracovat studii, jak by hřiště v Rubínové ulici mohlo vypadat. Může tu být koš na basketbal, dvě branky na trávníku na fotbálek. V každém případě budou kovové prolézačky, které už jsou i nebezpečné, postupně odstraněny,” přiblížil následující postup starosta. Podle něho lidé dostanou dostatek prostoru se k budoucí studii úprav vyjádřit a rozhodnout, co v sídlišti vznikne.