TURNOVŠTÍ LVI „GÓLOVĚ PŘEŘVALI“ JABLONECKÉ GEPARDY

0

Neznámý soupeř ve známém prostředí. Tuhle rovnici řešil v sobotu před zaplněným hledištěm Koškova stadionu úřadující mistr KLM a vyřešil ji na jedničku, mj. i díky hattricku Maděry. Střelecky se prosadily také nové posily Turnova. Jeho gólmanská jednička Dan Kysilka držel nulu až do 50. minuty regionálního derby!

* HC Turnov 1931 – HC Gepardi Jablonec nad Nisou 9:4 (3:0, 5:1, 1:3). Branky 19., 33. a 42. Maděra, 14. Miškovský, 20. Křepelka, 27. Rutkovský, 28. Nikolič, 28. Suska, 37. Kožarik, rozhodčí Johan – Damašek a Janda, vyloučení 12:8, využití 3:0, v oslabení 1:3, zákroky brankářů 34:38, diváků 199. Soupiska: Kysilka – Suska, Hartan, Knap, P. a J. Zákoutští, Adamec, Vaníček, Kožarik, Vondráček, Křepelka, Miškovský, Liška, Rutkovský, Maděra, Hloušek, Nikolič.

Po počáteční „oťukávané“ se skóre měnilo až ve 14. minutě, v níž se v souboji s gólmanem hostů Šlajsem po náhře Adamce prosadil Miškovský a zužitkoval tak početní převahu svého týmu. Dobře pro domácí vyzněl také závěr úvodní třetiny, neboť do kabin se šlo za stavu 3:0, na čemž měli zásluhu jak Maděra, tak i nová posila turnovských lvů Křepelka, jenž zakončil akci Lišky a Nikoliče. Další novic v domácím dresu Rutkovský si gól připsal ve 27. minutě, když jej k tomu vybídl Hartan. Brankově velice plodná byla minuta následující, trefili se v ní Nikolič se Suskou. Autor sedmého příspěvku v gepardí síti Maděra pak vyhnal z klece Šlajse, jenž své místo přepustil kolegovi Ružanskému.

Výkon náhradního brankáře Jabloneckých byl sice opticky lepší, ale i on musel pár minut před závěrečnou sirénou střední části hry kapitulovat po trefě Kožarika. Teprve potom se o slovo přihlásili hosté, kteří Peřinou zužitkovali přesilovku. Poté si kompletaci hattricku gólovým razítkem vyřídil Maděra, ale pak puky padaly už jenom do branky domácích. V 50. minutě se totiž Gepardi dočkali druhého úspěchu z hole Tomíčka a na konečné podobě výsledku zapracovali ještě v poslední minutě. Asistent Paulů gumu nejprve gólově namazal Herdovi a posléze i Špačkovi.

Ostatní výsledky: Frýdlant – Česká Lípa 1:3, Jičín – Varnsdorf 3:4 (pp), HC Jablonec – Lomnice 8:5.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.