ČERVENO-ČERNO-BÍLÍ SE VRACEJÍ DO BOJE O ČELO KLM

0

LEDNÍ HOKEJ / Ještě než na turnovský led vjedou v pátek 19. října juniorky Bílých tygrů a pražské Sparty (17.30 hodin), ve Šluknovském výběžku pokračovala pro turnovské hokejisty svým pátým kolem krajská liga mužů. Loňský mistr se po nepřesvědčivých výkonech dočkal teprve druhé výhry, která ho přiblížila na dostřel silné vedoucí trojky.

* HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 2:6 (0:4, 1:2, 1:0). Branky 9. Duda, 23. Petr Zákoutský, 31. a 42. Maděra, rozhodčí D. Mizera – L. Mizera a Reichelt, tresty 15:14, využití 1:2, oslabení 0:1, diváků 98. Sestava: D. Kysilka – M. Kysilka, Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Jakub Šimůnek, Eichler, Hanuš – Hloušek, Maděra, Miškovský – P. Zákoutský, Dvořák, Duda – Hujer, Vondráček, Jiří Šimůnek.

O své přesvědčivé výhře rozhodl Turnov už v první části hry. Domácího gólmana Slámu překonal poprvé v 9. minutě Vondráček, jemuž asistoval Jan Zákoutský. Jiří Zákoutský poté nabil ostrými Miškovskému, jenž si připsal hned dvě trefy v jedné minutě! Účet úvodní třetiny uzavřel Maděra, kterému gól připravil Eichler.
Teprve když ve 22. minutě skóroval po Hanušově nahrávce Dvořák, tak se osmělili i domácí. Jejich snaha jim sice přinesla snížení Štefanem, ale Duda za asistence Hujera vrátil náskok hostů do původního rozdílu, takže ti si mohli v klidu dovést toto mistrovské utkání až do vítězného konce, bez ohledu na to, že ve 46. minutě zaznamenal druhý gól Vanďáku Laakso.