STAVEBNÍ RUCH SE V TURNOVĚ ANI LETOS NEZASTAVÍ, I KDYŽ TO NEBUDE JAKO V MINULÝCH LETECH

0

V poslední době jsme si vždy od jara do podzimu naplno v Turnově užívali přítomnosti stavebních firem, techniky, hluku a všudypřítomného prachu. Někdy město připomínalo jedno velké staveniště, to zejména v době, kdy náročnou rekonstrukcí procházela Palackého ulice. V posledních dvou letech to byla ulice Nádražní a mj. velký most přes Jizeru na průtahu. Letos to bude jiné. A není to jen koronavirem, prostě je většina těch velkých staveních akcí hotova, resp. jsou hotovy i ty, kde město čerpalo nějakou dotaci – například Alzheimer centrum. Vybrat si čas na oddech a v hlavní letní sezoně si dopřát klid není zase tak špatné.

„Ale něco se přesto dít bude, pořád tu máme dozvuky velkých investičních akcí, plánujeme, připravujeme stavební dokumentaci pro nové projekty, abychom byli připraveni, když se objeví vhodný dotační titul, jako to bylo třeba při přípravě stavby Komunitního centra ve Skálově ulici za Novou radnicí, které bude dokončeno v březnu,“ komentuje současný stav starosta Turnova Tomáš Hocke. A nesmíme zapomenout, že probíhá největší investiční akce města do školství – už letos na podzim budou žáci vyučovat v nově opravené Základní škole v Mašově. Před hlavní turistickou sezonou se můžeme také těšit na nové prostory infocentra na náměstí.

„Jsou tu i další stavby: Poslední část regenerace sídliště u nádraží. Prostor u nevyužívaného bazénku v přednádražním prostoru se začne měnit od dubna do června. V létě tam místo bazénku bude fungovat vodní prvek, budou zde lavičky a další mobiliář. Myslím, že půjde o příjemné místo nejen pro obyvatele sídliště,“ doplňuje starosta. Od dubna do června bude také probíhat stavba chodníku v Mašově – od Sobotecké ulice na náves.
Další stavební aktivitou je výměna oken v ZŠ Žižkova a Skálova – projekt, který tu je čtvrtým rokem, čeká poslední etapa. Zahájeny byly práce na úpravě vnitřních prostor na zimním stadionu, hokejisté se dočkají rozšířeného zázemí. Pracovat se zde bude do září, aby bylo vše připraveno na novou zimní sezonu, která, jak všichni doufají, už bude moci proběhnout.

Z drobnějších věcí je tu potom připravena stavba části nové ulice Lubomíra Jasínka v bytové zóně na Hruštici, Dojde také na opravy domů a výměnu oken v městských bytových domech, vzniknout by měl nový vjezd ke gymnáziu, objekt radnice v ulici A. Dvořáka má dostat nové vchodové dveře.

A potom jsou tu výzvy pravděpodobně pro rok 2022 a roky následující: Úprava skal nad jezem v Dolánkách, dlouho připravovaná rekonstrukce Markovy ulice, kde je už i k dispozici stavební povolení, nový chodník by měl vzniknout na Károvsku. Před zastupiteli je rozhodnutí o výstavbě nové hasičské zbrojnice pro městskou jednotku, která vznikne v areálu záchranářů a profesionálních hasičů na Vesecku. V letošním roce by měl světlo světa spatřit projekt nové knihovny, stavební dokumentace vznikne v rámci připravované revitalizace sídliště na Výšince. Revitalizace sídliště na Přepeřské má ještě projít diskuzí s obyvateli, kterým se navržená studie úprav sídliště moc nelíbí. Letos by také měla být zadána architektonická soutěž na areál Koňského trhu, kde vloni město vykoupilo prostor pily. Architektonická studie se ale bude dělat na celý prostor, tedy i sousední plochu bývalé masny.

„Aktuálně se do velkých projektů nebudeme pouštět, budeme muset počkat na zotavení ekonomiky po epidemii koronaviru, kterou doufám zdárně přečkáme. Jak dostavba divadla, tak také nová knihovna by měly být letos dokončeny do fáze stavebního povolení. U obou projektů budeme připraveni, kdyby se objevil nějaký vhodný dotační titul,“ uzavřel starosta T. Hocke.

Projekt dostavby městského divadla

Nová knihovna, která by měla stát vedle letního kina ve Skálově ulici

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.