STUDENTI TURNOVSKÉ „ZDRÁVKY“ V NIESKÁCH

0

Turnov udržuje partnerské styky s několika městy v Evropské unii. Jedním z nich je německé město Niesky, ležící v oblasti Horní Lužice nedaleko česko-polsko-německého rozhraní. Turnovská Střední zdravotnická škola navázala hned od počátku partnerství spolupráci s tamější církevní zdravotnickou školou Medizinische Berufsfachschule, která spočívá z naší strany především v pravidelných návštěvách studentů a pedagogů v Nieskách.

Tentokrát tam na konci dubna zavítaly žákyně 3. ročníku zdravotnického lycea. Během dvou dnů navštívily zdejší nemocnici, domov důchodců, zařízení pro duševně a tělesně postižené, prohlédly si prostory školy a seznámily se se systémem zdravotní a sociální péče v zařízeních spravovaných církevní evangelickou diakonií Emmaus.

Samozřejmě si ověřily i své dovednosti komunikovat v německém jazyce, a to nejen při konverzaci s německými studenty, ale zejména při vzájemné prezentaci oslav tradičních svátků v obou zemích. Němečtí hostitelé pro ně připravili i zajímavý team-building, který donutil české studentky komunikovat nejen v němčině, ale použít třeba i angličtinu, případně další dorozumívací prostředky při týmové spolupráci. Všichni se už těší na konec června, kdy bude moci naše škola oplatit pohostinnost německých přátel při jejich dvoudenní návštěvě Turnova, jejíž součástí bude již tradiční soutěž v první pomoci.

Mgr. Věra Nováková, učitelka SZŠ, v.e.r.a.n@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.