PROŽIJTE LÉTO NA ROHOZCI

0

Gastronomické, sportovní a kulturní vyžití v srdci Českého ráje v areálu Pivovaru Rohozec, v domově tradičního zlatavého moku.
Příhodná poloha rohozeckého pivovaru vybízí k mnoha sportovním aktivitám v malebném prostředí Českého ráje. Kolem areálu se vine známá cyklostezka Greenway Jizera, lze zde podniknout mnoho pěších výletů se zajímavými turistickými cíli či sjíždět řeku Jizeru. Výlet je možné poté zakončit poctivým obědem a pivem v Rohozecké restauraci, která jako jediná nabízí rohozecké tankové pivo. Uvelebit se můžete na venkovní zahrádce a pochutnáte si na tradiční české kuchyni, lahodných domácích dezertech a samozřejmě pivu, které se zde točí celkem z dvanácti píp, včetně letního hitu Nealko Pomelo.
Cílem výletu může být i samotný pivovar, který každoročně od dubna do října nabízí exkurze se závěrečnou ochutnávkou piva. Zkušený průvodce či dokonce samotný sládek se vás srdečně ujme na nádvoří, nejdříve vás zasvětí do historie fungování pivovaru a posléze nakouknete téměř do všech jeho částí, prohlédnete si varnu, spilku či sklepení. Nezapomeňte se teple obléknout, protože teploty ve sklepení klesají až na 5 stupňů. Prohlídky již byly spuštěny! Více informací naleznete na webových stánkách pivovaru.

KONCERTY BUDOU
Epidemiologická situace přinesla bohužel i smutné zprávy, a to opětovné zrušení Slavností piva Rohozec, které se měly konat v červnu 2021. Je to tak již druhý rok, kdy si tuto velkolepou událost budeme muset nechat ujít. Pivovar ale již oznámil data několika menších letních hudebních akcí, které minulý rok měly kladný ohlas. Pivo teklo proudem, grilovala se selátka a panovala příjemná domácí nálada. Atmosféra menších koncertů má zkrátka také něco do sebe.
Hned na začátku července zahraje hardrocková skupina Traktor a předkapela Seven s Tomášem Karglem. O týden později své nástroje rozezní Walda Gang a Alkehol. Měsíc pak 30. července ve velkém uzavře Vypsaná fiXa s frontmanem Márdim a hity „Bestiálně šťastní“, „Krása nesmírná“ a dalšími. V srpnu a v září proběhnou v pivovaru ještě další menší akce, které budou postupně upřesňovány. Veškeré informace včetně cen vstupného a předprodeje najdete na oficiálních stránkách pivovaru www.pivorohozec.cz.
Rohozecká restaurace také plánuje opětovné pořádání „Pivních čtvrtků“, kdy hrála příjemná živá muzika a čtvrté tankové pivo bylo zdarma.
V případě, že nemáte žádné plány na září, zvažte také účast v tradičním již 10. ročníku Rohozeckého triatlonu, který se koná v okolí zříceniny hradu Valečov. Disciplíny jsou běh na 3 km, 20 km jízdy na kole, a to nejlepší na závěr – tři kousky piva Podskalák. Registrace budou spuštěny během srpna.

Rohozecké pivo si také můžete vychutnat v centru Liberce, kde ho v restauraci U Šesti Kohoutů točí ze šesti píp včetně limonády Erko Oranž. Zakoupit si můžete i veškerý rohozecký sortiment v lahvích. Čeká na vás kompletně zrekonstruovaná terasa, grilovaná kuřata nebo i speciální akce, jako například degustační menu s názvem Gril párty. Třeba zde potkáte i samotného kohouta Rudyho.
Michal Thoř, michal.thor@pivorohozec.cz (PR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.