POJĎME V TURNOVĚ ŽÍT ZDRAVĚ

0

Město Turnov pořádá druhý ročník Dne zdraví, který se letos zaměřuje na zdravé stravování. Den zdraví, který je zcela zdarma, se uskuteční v úterý 10. října a přiblíží, jak zdravě jíst a pít. Celý program připravuje město Turnov v rámci projektu Zdravého města Turnova a MA21 a zároveň pod záštitou Libereckého kraje.

Program je určen široké veřejnosti, avšak určité aktivity jsou zaměřeny na potřeby jednotlivých cílových skupin. Pro děti a mládež je připravena během úterního dopoledne v prostorách školní kuchyňky v Základní škole Skálova ukázka výroby zdravých pokrmů a nápojů, která je spojena i s ochutnávkami. V odpoledních hodinách je pro děti, mládež a zájemce z řad veřejnosti připraven praktický workshop o přípravě zdravých pokrmů. Je pořádán Informačním centrem mládeže, které jej nazvalo „Co si uvaříš, to si sníš“, a bude probíhat v cvičné kuchyni ZŠ Skálova.

Rodiny s dětmi ocení besedu pro zdravý start dne, ve kterém se budou probírat snídaně a svačiny s nutriční specialistkou Pavlou Kalousovou v Centru pro rodinu Náruč. Pro seniory a veřejnost se uskuteční přednáška MUDr. Tomáška v přízemí Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy ve Zborovské ulici s názvem Zdravý životní styl.

Po celý den se můžete zastavit také u partnerů Dne zdraví, kteří si pro vás připravili zajímavou nabídku svých služeb. V centru města najdete obchod Ovoce a zelenina Hajn, který sídlí v Hluboké ulici. Zde pro vás připravili nabídku informací o skladování potravin, tipy na zdravé recepty nebo využití bylinek pro zdraví. Dále zde budete moci ochutnat zdarma ovocné šťávy nebo se dozvědět něco o tzv. super-potravinách. K programu Dne zdraví se připojila také Pekárna U Tvarůžků, která svou ochutnávkou chutí a vůní zve na Den s kváskovým chlebem. V Nádražní ulici je připraven program Zdravé výživy Mája, který počítá s představením širokého sortimentu včetně potravin pro skupiny osob se specifickými potřebami, kterými jsou například osoby s diabetes. V oblasti Turnova II, ale i v blízkosti centra města se k turnovskému Dni zdraví připojily také lékárny. V Lékárně v Hluboké ulici a v Lékárně U Terminálu je pro vás připravena nabídka informací o prevenci zdraví nebo představení různých zdravotnických pomůcek.

V průběhu celého dne také bude probíhat anketní šetření, které si pro děti, mládež a širokou veřejnost připravili členové Parlamentu mládeže města Turnova. Na území města můžete tak být osloveni pro potřeby výzkumu pro zjištění podpory zavedení pestřejšího jídelníčku ve školních zařízeních.
Podrobný harmonogram akce „Pojďme žít zdravě v městě Turnově“ najdete na webových stránkách města, na vývěsních místech a u jednotlivých partnerů akce.

A. Šupíková, tisková mluvčí města Turnova, a.supikova@mu.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.