MĚSTO PRAVDĚPODOBNĚ OPUSTÍ PROJEKT BYTOVÉ ZÓNY V BENÁTKÁCH

0

Ceny zasíťovaných stavebních pozemků v Turnově jsou nastaveny velmi vysoko, je jich málo, poptávka převyšuje nabídku. A k tomu ještě jedna špatná zpráva. „Na základě hydrologického posudku – a na doporučení rady města – pravděpodobně odstoupíme od projektu bytové zóny v turnovských Benátkách,“ uvedl starosta města Tomáš Hocke. Lokalitu Benátek najdete za nemocnicí ve svahu pod výpadovkou směrem na Semily.

Zde mělo být k dispozici asi dvacet stavebních pozemků. Zhruba polovina jich patří městu, zbytek soukromým vlastníkům. Důvodem odstoupení města od projektu jsou velké náklady na zasíťování, nově se objevil problém s odvodem srážkové vody do Stebenky a riziko možného posunu celého svahu. „Pro individuální výstavbu preferujeme nyní lokalitu na Hruštici nad Šetřilovskem, kde byla během posledního roku postavena řada nových domů,“ dodal starosta.

Stavební pozemky jsou také na Vrchhůře, přímo v sousedství sídliště na Výšince by měly vzniknout bytové domy, zájem developerů o tuto výstavbu je ale zatím malý.

Aktuální výstavba na Hruštici nad Šetřilovskem (snímek je z loňského léta)

Přímo v sousedství sídliště na Výšince by měly stát bytové domy

Nová výstavba na Vrchhůře

Panoramatický snímek lokality Benátek

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.