MAPA KRIMINALITY, HLASUJTE V ANKETĚ JAK BEZPEČNĚ SE V TURNOVĚ CÍTÍTE

0

Pilotní projekt Ministerstva vnitra a Policie ČR, který byl připravován od roku 2019, běží v ostrém provozu. Reaguje na zájem odborné i laické veřejnosti o informace o kriminalitě nejen v podobě statistik, ale i map trestných činů a přestupků se zobrazením lokality, kde k daným událostem dochází.

Samotný projekt Mapa kriminality se odehrává ve třech rovinách. První představují mapy kriminality pro veřejnost, které jsou k dispozici na internetové stránce https://kriminalita.policie.cz. Zde jsou znázorňovány trestné činy a přestupky, které jsou statisticky evidované. Druhou rovinou je podrobnější verze pro obce, díky které mohou lépe plánovat bezpečnostní opatření. Třetí rovinou jsou prediktivní mapy kriminality. Ty může využít například Policie ČR pro plánování služeb policistů a jejich vysílání do vytipovaných lokalit.
Nástroj, který slouží veřejnosti, obcím a jejich městským a obecním policiím a Policii ČR, pomáhá snižovat kriminalitu, cíleně plánovat policejní hlídky i preventivní opatření do rizikových míst či snižovat administrativu. Projekt řadí Českou republiku mezi země s nejefektivnějším a nejotevřenějším zpracováním dat o kriminalitě.
Mapa znázorňuje všem uživatelům internetu statisticky evidované trestné činy a přestupky na lokální úrovni. Umožňuje zobrazovat výběr dle místa, času či druhu skutků včetně informace o typu deliktu a jeho třídě, datu oznámení a stavu objasnění ze strany Policie ČR.
Marcela Jandová, tisková mluvčí (zdroj: Ministerstvo vnitra ČR)

Až do 20. ledna 2023 můžete vyplnit krátkou anketu na téma: „Cítíte se v Turnově bezpečně?“ na https://www.munipolis.cz/app/anketa/v-turnove-bezpecne.“

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.