U ŠKOLY V MAŠOVĚ VYRŮSTÁ NOVÝ PAVILON

0

Základní škola Turnov-Mašov začíná získávat novou podobu. Zatímco se v předchozích měsících hlavně „kopalo“ a bouralo, nyní se už začal rýsovat moderní pavilon.

Nejdříve proběhla betonáž železobetonové stěny základů nové přístavby. „Touto betonáží bylo dokončeno statické zajištění staré školy. Zároveň průběžným zjištěním nejsou patrné žádné nové statické trhliny na omítkách. V tomto směru tak došlo k tzv. uklidnění budovy,“ popsal investiční technik turnovské radnice Miloslav Chrumko.
Ještě před zděním nového pavilonu došlo k izolaci proti zemní vlhkosti, poté proběhla montáž železobetonových předpjatých stropů nové přístavby. Dvoupodlažní pavilon se po dokončení stane místem pro novou učebnu, družinu s hygienickým zázemím, šatnami a také výdejnou jídel s jídelnou. Stávající budovu a nový pavilon propojí prosklený spojovací krček v přízemí.

Aktuální snímky z rekonstrukce školy

Svou vizáž mění také stará škola. Po montáži lešení z boční části objektu se začalo pracovat na novém střešním plášti. „Podle původní dispozice jsou pak rekonstruovány okenní otvory včetně nových nadpraží,“ doplnil Chrumko.
Rekonstrukce mašovské školy odstartovala na začátku dubna 2020 a pokud půjde vše dle plánu, hotovo bude v květnu 2021. Zhotovitelem stavební akce je firma World Invest, rekonstrukce přijde na zhruba 43 mil. Kč s DPH.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.