KAMAX TURNOV ŽIJE PRO SVŮJ REGION

0

Společnost KAMAX s. r. o. je na Turnovsku pravděpodobně dobře známá. Zaměřuje se na výrobu vysokopevnostních spojů, tj. šroubů pro automobilový průmysl a v Turnově působí již více než 30 let. Společnost KAMAX má své kořeny v Německu a po celém světě klade velký důraz na aktivní zapojení svých poboček do aktivit v regionech, v nichž působí, což se v Turnově skutečně daří naplňovat.

„Všechny velké společnosti by měly mít na zřeteli také udržitelnost regionu, v němž fungují. KAMAX dostal již před mnoha lety možnost na Turnovsku obchodně působit a za tu se chceme regionu odvděčit více než jen tím, že místním obyvatelům dáváme jistotu stabilního zaměstnání,“ upřesňuje pohled na roli firmy Martina Drahoňovská, personální manažerka KAMAX Turnov. Právě proto společnost pravidelně podporuje nejrůznější akce, organizace i jednotlivce.

Areál firmy na Vesecku

Jedna z oblastí, v níž KAMAX pomáhá, je sport – dlouhodobě je důležitým partnerem společnosti Městská sportovní Turnov s. r. o., jež provozuje areál v Maškově zahradě. „Sport je důležitou součástí firemní kultury KAMAXu, a proto jsme moc rádi, že můžeme podporovat právě Maškovu zahradu, která nabízí opravdu širokou škálu sportovního vyžití,“ řekla Drahoňovská. V letošním roce společnost podpořila také nadějného handicapovaného sportovce – turnovského rodáka Pavla Floriana, který velmi úspěšně na reprezentační úrovni hraje Powerchair Hockey, což je v podstatě florbal na elektrickém vozíku. KAMAX Turnov mu přispěl na pořízení vlastního na míru upraveného vozíku.

V roce 2023 se společnost KAMAX poprvé stala generálním partnerem oblíbené akce Český ráj dětem, která se konala v sobotu 29. dubna 2023 v Maškově zahradě a na známých místech v Českém ráji. Malí i velcí účastníci během ní mohli poznat památky Českého ráje za doprovodu pohádkových postav a užít si také doprovodný kulturní program v areálu Maškovy zahrady. Do příprav akce se zaměstnanci KAMAXu zapojili také aktivně – ve svém stánku připravili zábavné aktivity pro děti a pro návštěvníky měli zdarma připravenou točenou limonádu. Mezi dalšími podpořenými akcemi nechybí například ani oblíbená Noc s Andersenem, která se každoročně koná v turnovské knihovně.

„Vedle podpory různých akcí, spolků i jednotlivců klademe velký důraz také na podporu technického vzdělávání na Turnovsku,“ uvedla Martina Drahoňovská. Firma proto dlouhodobě a velmi úzce spolupracuje s Obchodní akademií, Hotelovou školou a Střední odbornou školou, Turnov. Jejím studentům nabízí možnost exkurzí, odborných praxí a vedení závěrečných prací. Letos již podruhé studenti strojírenských oborů v KAMAXu skládají své praktické maturitní a učňovské zkoušky.

Sourozenci v jedné firmě…

KAMAX a jeho zaměstnanci také pravidelně přispívají na pomoc druhým v rámci různých charitativních akcí. Tak např. před Vánoci společně již mnoho let přispíváme jak lokálním neziskovým organizacím, tak rodinám spolupracovníků, kteří se vlivem okolností bez pomoci druhých neobejdou. Pro zaměstnance připravujeme také pestrý motivační program, který obsahuje například různé sportovní i nesportovní výzvy, podporu kulturních a společenských akcí ad. A právě i během akcí pro zaměstnance se KAMAX snaží navštěvovat místa ve svém okolí – například letošní Den dětí mohou zaměstnanci oslavit i se svými rodinami na Státním zámku Sychrov.

Na celém fungování turnovského KAMAXu je dobře znát, že i přes svou velikost a celosvětovou působnost jde stále o rodinnou firmu s téměř 90letou tradicí. To se jednoznačně propisuje i do osobního a přátelského vztahu mezi zaměstnanci a do péče a pozornosti, kterou jim nadřízení a vedení věnují. Proto není divu, že v KAMAXu často mezi kolegy narazíte na celé rodiny, které v něm spokojeně pracují již po několik generací.
(PR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.