FOKUS SE BUDE STĚHOVAT DO OBJEKTU NAPROTI MUZEU

0

Nezisková organizace Fokus, pečující o tělesně a duševně nemocné, funguje v Turnově již 25 let. Za tu dobu se musela několikrát stěhovat, naposledy z Bia Ráj v Žižkově ulici do samostatného objektu za Novou radnicí ve Skálově ulici. Organizace poskytuje sociální služby pro osoby s chronickým duševním onemocněním, osoby mentálně postižené a osoby s kombinovanými vadami.

Od roku 2020 dojde ke zrušení služby Centra denních služeb z důvodu jednoduššího vykazování a financování, zrušení služby je i ekonomicky výhodnější jak pro město, tak i pro stát. Stávajícím uživatelům bude nabídnuta sociální služba „Sociálně terapeutická dílna“, kde bude navýšena okamžitá kapacita z 25 na 30 uživatelů.

Na rekonstrukci objektu za Novou radnicí, který je ve velmi špatném technickém stavu, se město snažilo neúspěšně získat dotaci z evropských fondů. Po zvážení všech okolností, nejistého výhledu dalších dotačních možností a minimální možnosti stavby z městského rozpočtu (odhadované náklady na stavbu nového domu přesahují 20 mil. Kč) radní města souhlasili se záměrem přestěhovat Fokus do budovy bývalého úřadu ve Skálově ulici čp. 84 naproti muzeu.

Podle místostarostky Petry Houškové, která má sociální služby na radnici na starosti, s tím vedení této organizace souhlasí. Fokus by využil všechny aktuálně volné prostory v tomto objektu. „V domě bude třeba provést drobné vnitřní úpravy a počítáme s tím, že Fokus by tady mohl začít fungovat už letos na podzim. Stávající objekt za Novou radnicí bude v zimě zbourán. Na jeho místě bude zatím parkovací plocha, nicméně budeme v dalším období žádat o dotaci na stavbu domu, ve kterém by byly poskytovány sociální a další služby,“ uvedla Petra Houšková.

V domě čp. 84 ve Skálově ulici naproti muzeu by měla tedy od letošního podzimu nově fungovat kancelář České správy sociálního zabezpečení, bude jej využívat Fokus, kancelář by zde mělo mít i Centrum pro rodinu Náruč.

(TvA s využitím zápisu z jednání rady města)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.