BUDOVU BÝVALÉHO TELECOMU KOUPILA SPOLEČNOST PAMICO CZECH

0

Již několik let de facto opuštěná budova bývalého Telecomu na turnovském Havlíčkově náměstí má nového majitele. Je jím zdejší společnost PAMICO CZECH. „Se současným vlastníkem, společností CETIN (Česká telekomunikační infrastruktura, a. s.), jsme jednali zhruba tři roky. Hledáme dlouhodobě nové prostory, kde by se naše firma mohla dále rozvíjet,“ říká jednatel společnosti Michal Nožička. Objekt bývalého Telecomu je pro firmu, která se zabývá telekomunikačními službami, přímo ideální soustředěním datových sítí i polohou.

„Naším záměrem je zde vybudovat sídlo firmy včetně důstojného kontaktního místa pro naše zákazníky, jejichž počet se neustále zvyšuje. Zároveň v návaznosti na masivní rozšiřování naší optické sítě zde chceme vybudovat i hlavní datové centrum naší společnosti pro Turnov i vzdálené lokality. A držet tak trend zkvalitňování a rozšiřování našich služeb, zejména po optické infrastruktuře. Vnitřní prostory projdou zásadní rekonstrukcí, s odstupem času chceme upravit i vnější podobu objektu. V horních patrech nabídneme zájemcům kancelářské prostory, chceme budovu vrátit zpět k životu. Nadále zde v pronájmu bude fungovat i společnost CETIN, která odsud bude spravovat svá zařízení,“ doplnil jednatel firmy PAMICO CZECH Michal Nožička.

Nový vlastník a staronové využití objektu také mimoděk ovlivní plánování úpravy Havlíčkova náměstí, kde se v souvislosti s touto budovou hovořilo o parkovacím domě. Nyní tady bude skloňována spíše varianta výstavby podzemního parkoviště…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.