BUDOU POKRAČOVAT ÚPRAVY PARKU U LETNÍHO KINA

0

V přípravě je třetí etapa, která nově řeší plochu mezi vstupem do letního kina a uměleckoprůmyslovou školou. Pro město tuto etapu zpracování ateliér AND Praha. Vize úprav byla představena na zasedání městského zastupitelstva. Jak uvedl starosta města T. Hocke, park u letního kina vnímá jako takový „obývák“, město by jeho podobu mělo dotáhnout ke spokojenosti všech obyvatel. Mělo by jít o příjemné místo pro všechny, které dobře poslouží dětem i dospělým.

Prostor u Pacltovy huti

Park je postupně zvelebován od roku 2014. Jako první byl řešen průchod do parku Františkánskou zahradou z ulice 5. května, proběhla etapa s výměnou hracích prvků, v horní části parku je již dva roky nové velké hřiště, vloni a letos byly dokončeny úpravy kolem vstupu od muzea, nyní by mělo dojít na plochu kolem Pacltovy huti, schodů do Skálovy ulice a vstupu do letního kina.

V prostoru budou umístěna umělecká díla, nově bude řešeno schodiště pod Pacltovou hutí, které umožní bezbariérový přístup ze Skálovy ulice, na terase bude místo k sezení se židlemi a stoly, má tu být také venkovní galerie pro umístění obrazů či plakátů. Tato etapa rekonstrukce se týká také vstupu do parku z Husovy ulice od Žluté ponorky. Zde bude nově upraveno parkoviště, které dostane řád a zamezí se chaotickému parkování u samého vchodu do parku, osazeny zde budou stromy.

Nová podoba vstupu do parku od Husovy ulice

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.