VÍTE CO JE TU-JE-KO-KO-TA-TU?

0

Již před několika lety vznikla v turistickém oddíle v Turnově myšlenka, že turistika není jen chození pěšky s batůžkem na zádech. Jednoho dne jsme si řekli: Co takhle přejet několik nebo všechny dominantní vrcholy v okolí Turnova na kolech? Slovo dalo slovo a akce byla na světě. Tady je vysvětlení zkratky z titulku: Turnov – Ještěd – Kopanina – Kozákov – Tábor – Turnov.

Nevěděli jsme úplně, do čeho jdeme a kam až se můžeme dostat, ale kupodivu jsme absolvovali celou trasu hned napoprvé. Od té doby ji opakujeme vždy v polovině června, kdy je nejdelší den, abychom nemuseli příliš spěchat a i ti starší a pomalejší měli dost času na celý okruh. Trasa vede částečně po vedlejších silnicích, ale někdy i náročnějším terénem, proto je vhodnější horské kolo s trochu silnějšími plášti než kolo trekové. Každým rokem se k původní skupině přidávají i členové jiných sportovních oddílů z Turnova a další kamarádi, kteří si chtějí vyzkoušet, co v nich je a na co mají. Minule nás bylo asi 20 cykloturistů i cykloturistek. Výhodou akce je, že to není žádný závod. Jede se v klidném, i když sportovním tempu. Ani na pitný režim nezapomínáme (např. U Boučků na Malé Skále). Trasa se pohybuje v okolí Turnova a v případě nouze se nechá odbočit k domovu již dřív – třeba z Kopaniny nebo Malé Skály.

Tento ročník se koná opět v červnu, a to v sobotu 16. června. Sraz je v 7.00 hodin na parkovišti u nádraží u Billy v Turnově. Pokud by se někdo další chtěl této akce zúčastnit, bude vítán. Případné další dotazy na iniciátora akce J. Kokeše můžete vznést mailem na: kokesja@seznam.cz

Jiří Kubát, j.kubat@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.