VÍKENDOVÝ SPORTOVNÍ SOUHRN: HÁZENKÁŘKY JSOU PRVNÍ V TABULCE!

0

* FOTBAL: Český Dub – FK Pěnčín-Turnov 1:2 (0:1). V sobotu 12. září se na hřišti českodubského klubu uskutečnilo malé derby. Domácí začali svižně, ale střely Bernata i Krejčíka vychytal pozorný Cimbál. Ve 22. minutě se zrodil první gólový moment – Jíra dlouhým pasem uvolnil Vacka, ten míč posunul Zdražilovi, který nekompromisně z voleje prostřelil Koudelku. Na 0:2 dával ve druhé půli Hnízdo. V 75. minutě Šimoníčkovu střelu nešťastně tečoval Jíra do opačné strany, než čekal brankář Cimbál a domácí snížili na 1:2. V 90. minutě ještě turnovský Zdražil trefil břevno.

Branky: 75. Šimoníček – 22. Zdražil, 52. Hnízdo. Diváků: 200. FKP Turnov: Cimbál – Selinger, Jíra, Vokáček, Škréta – Moravec, Patočka, Hnízdo, Petřivý – Zdražil (90. Mrklas), Vacek (60. Koubek, 88. Ježek). FK Pěnčín-Turnov je v tabulce na 8. místě, Český Dub je poslední.

* HÁZENÁ

Pražský přebor, ženy: TJ Radlice – TJ Turnov 15:26 (6:10), hráno v pondělí 7. září. Turnovské házenkářské družstvo žen zahájilo soutěžní sezonu 2009/2010 v pražské nafukovací hale oddílu TJ Radlice. Hráčky z Turnova začaly utkání trochu rozpačitě, a tak se opakovaně do jednogólového vedení dostaly domácí hráčky. Hostujícím hráčkám se ale dařilo vždy kontrovat. Ještě v 17. minutě byl stav vyrovnaný (5:5), ale šňůrou pěti gólů turnovské házenkářky brankově poodskočily, čímž se psychicky uklidnily, zrychlily přechod do útoku a zlepšily i obranou fázi, a tak skóre v jejich prospěch narůstalo. V celku Turnova nastoupila k prvnímu mistrovskému utkání v kategorii žen turnovská odchovankyně Claudia Davidová.

Sestava (branky): Bohuslava Kučerová – Romana Kohoutová (6/1), Šárka Gahlerová (4), Adéla Koubková (4), Marie Poláková (3), Vladimíra Ševrová (3/1), Claudia Davidová (2), Jana Nalezencová (2), Lenka Víšková (2), Ivana Tichá.

Pražský přebor, ženy: Wendy Mělník    TJ Turnov 5:27 (2:14). Ke druhému mistrovskému utkání nové sezony zajíždělo družstvo žen v neděli 13. září na hřiště do Mělníka. Proti plné soupisce domácích (14 hráček) nastoupilo pouze devět Turnovaček, obavy, jestli hostující házenkářky budou fyzicky stačit po celý zápas, se nicméně ukázaly liché.

V první minutě 1. poločasu se turnovské házenkářky z rychlého protiútoku dostaly do vedení a tento stav trval celých dlouhých 10 minut! Další minuty byly brankově bohatší, a tak ve 22. minutě vedl hostující celek již 9:0 a příliš toho domácím hráčkám nedovolil. Těm se podařilo první branku vstřelit až ve 23. minutě utkání. Také druhý poločas byl zcela v režii hostujících hráček.

Sestava (branky): Bohuslava Kučerová – Šárka Gahlerová (5), Romana Kohoutová (5), Adéla Koubková (5), Claudia Davidová (3/1), Vladimíra Ševrová (3/1), Ivana Tichá (3/1), Marie Poláková (2), Vališová (1).