VÍKEND PŘINESL LUXUSNÍ NÁSKOK PĚNČÍNSKÝCH SOKOLŮ (VIDEO)

0

FOTBAL / Přepeře přivezly dva body z Trutnova. Turnov jel v Hamrech marný dostih. Sedmihorky podlehly v derby Brodu, Rovensko dostalo nakládačku ve Skalici. Jenišovice uhrály remízu v Semilech. Lepší přepeřské bengo padlo v Jablonečku, Pěnčín se dál veze na obří vítězné vlně. Mírová se nedostala do systému!? Rovensko B nestačilo doma na Benecko, přepeřské céčko vyprášilo Tatobity.

DIVIZE

* FK Trutnov – FK Přepeře 2:3 np (0:1). Branky 10. Pavlata, 50. Synek, rozhodčí Šimek, ŽK 3:2, diváků 95. Sestava: Hyka – Marek Sedláček, Vrabec, Nesvadba, Petřík – Novotný (86. Krasnický), Jarosz, Pavlata (90. Schubert), Vaníček (65. Vébr) – Bína, Synek (90 + 2. Michal Sedláček).
Nováček šel do vedení už v 10. minutě po rychlé kombinaci, na jejímž začátku Nesvadba odvrátil hlavou rohový kop domácích a Pavlata s přehledem gólově zakončil. Mohlo být ještě veseleji, ale Vaníček tváří v tvář Šťastnému na trutnovského gólmana nevyzrál. Hosté se dostali i do několika brejků, ale dvě šance skončily na tyči a jeden gól jim nebyl z důvodu sporného postavení mimo hru arbitrem Šimkem uznán!? Přesto v 50. minutě našla Jaroszova nabídka hlavu Synka a ten se v takových situacích nemýlí – 0:2! Trutnov hrozil především z centrů, takže ve dvou tutovkách musel podržet svůj tým Hyka. Bohužel snížení Brejchy přišlo příliš brzy, což domácí „nakoplo“ a svou snahu přetavili ve vyrovnávací branku Kejzlara už resp. až v nastaveném čase. „Vzhledem k průběhu hry jsme asi bod ztratili, na druhou stranu jsme pak zvládli penaltový rozstřel, takže dva ze hřiště soupeře prostě bereme,“ byl soudný vedoucí mužstva FKP Míra Kvapil.

* Velké Hamry – FK Turnov 4:3 (4:1). Branky 35. Beníšek, 55. Syrovátka, 70. Šimek, rozhodčí Kolátor, ŽK 0:4, diváků 150. Sestava: Franc – Tvrdý, Šimek, Blažek, Beníšek – Veber, Kim Yiseok, Podzimek, Tomašov (85. Nulíček) – P. Havel, Syrovátka.
Po prvním poločase to s Turnovem vypadalo na ručník. Pozornost Kobachidzeho v domácí bráně nejprve vyzkoušel stoper Šimek, ale pak už bylo všechno špatně. Po rohovém kopu v 19. minutě na přední tyči hlavou Šídlo líznul míč a ten skončil u té zadní – 1:0. Poté se odraženého míče zmocnili domácí a Žitka prakticky do prázdné brány pokořil turnovského France podruhé. Při třetím gólu se po výkopu velkohamerského brankáře dostal na volnou dálnici ve středu obrany hostů opět Žitka a poslal míč přesně do víka. Naději na zvrat nepříznivého vývoje vykřesal v 35. minutě bek Beníšek, který z úhlu a úctyhodné vzdálenosti rovněž parádně trefil horní růžek konstrukce hájené Kobachidzem. Radost bílomodrým však zkazil Radzineučius, který v poslední minutě prvního dějství vrátil skóre na třígolový rozdíl. „Po bouřce v kabině bylo v druhé půli vše, jak má být. Byli jsme u všeho včas a hráli lépe dopředu. Vůbec nechápu důvody takové rozkolísanosti výkonů, kdy dokážeme jednu půli odehrát dobře a naopak,“ drbal si hlavu hlavní kouč Džimis Bekakis. Branky Syrovátky a Šimka už totiž na prohře nic nezměnily.

Ostatní výsledky: Pardubice B – Kolín 2:1, Náchod – Horky 2:1np, Slatiňany – Č. Brod 0:1, V. Mýto – Benátky 2:1, Mšeno – Čáslav 4:0, Dvůr Králové – volno.

15. FK Turnov 22 4 0 18 17:57 14

* FK Sedmihorky – TJ ŽBS Železný Brod 1:2 (1:1). Branka 20. Randák, rozhodčí Mizera, ŽK 4:2, ČK 1:0, diváků 100. Sestava: Koudelka – Uhlíř (76. Kaiser), Marek, Holý, Čermák – Hořák (76. Beneš), Močkovský (86. Najman), Randák, Kroupa (82. Janata) – Kodr, Novotný (80. Hanoušek).
Hráčům FKS se vůbec nevydařila první část utkání, v níž Železnobrodští byli dopředu mnohem nebezpečnější, a hlavně efektivnější. Vedení jim už 8. minutě zařídil Hloušek. Domácí kontrovali Randákem po dvacetiminutovce hry, ale Hloušek pak Koudelku překonal ještě jednou v 35. minutě. Karlovičtí s mistrem světa v malé kopané Uhlířem v druhé půli přidali a hnali se za vyrovnáním. Jenomže v 75. minutě Novotný z malého vápna překopnul Kopalovu bránu a jeho spoluhráči už cenné vítězství uhájili. „Bohužel zápas nám moc nevyšel, takže nezbývá než pogratulovat soupeři,“ byl lakonický vedoucí mužstva Míra Kobrle. Ten nebyl nadšen ani z vyloučení náhradního brankáře Zachovala za konflikt s asistentem rozhodčího v 80. minutě.

* SK Skalice – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 5:1 (1:0). Branka 63. Valentin, rozhodčí Šůma, ŽK 0:3, diváků 150. Sestava: Prokopec – Mach, Drahovzal, Vítek, Kočí – Krejčík (46. A. Pařízek), Bangha (55. Valentin), Štěpnička, M. Pařízek, Vágenknecht – L. Malý (74. Mencl).
Třetí celek byl nad síly hostů, ale ti se o lepší výsledek připravili sami svou střeleckou impotencí. První poločas drželi s favoritem krok a inkasovali pouze jedinkrát, když se do listiny střelců zapsal skalický Sedláček. Po změně stran to tam začalo padat častěji, když se za Prokopcova záda postupně trefili Stejskal, Tschakert a Demke. Poslední slovo si vzal v 81. minutě ten, kdo kanonádu začal – skalický Sedláček. Čestný úspěch hostů si v souboji s čapákem domácích Blažkem připsal střídající Valentin. „Skalice je rozjetá a v posledních třech utkáních své soupeře deklasuje. Výborné mají především standardní situace, které jsme nedokázali ubránit. My se opět trefovali do tyčí nebo jsme nedokázali dostat míč do prázdné branky. Úspěšný tentokrát nebyl ani Lukáš Malý, který si své sólo několikrát zopakoval, ale marně,“ pojmenoval hlavní aspekty vysoké prohry hrající trenér Rovenských Jaroslav Mencl.

Ostatní výsledky: Hrádek – N. Bor 0:3, Višňová – B. Kostel 5:1, Doksy – Č. Lípa 2:3, Frýdlant – Chrastava 0:2.

I. A TŘÍDA

* SK Semily – FC Sokol Jenišovice 1:1 (1:0). Branky 83. D. Hurt, rozhodčí Brož, ŽK 1:2, diváků 110. Sestava: Cejnar – Marek, Vích, Bubák, Hradecký (46. Kalousek) – Resl, Žák, D. Hurt, Poláček – Vavřich, Fedorko.
Semily s několika novými borci šly v poslední době herně i výsledkově trochu nahoru, a na vlastní kůži se o tom přesvědčil také nováček z Jenišovic, který v obraně stále postrádá zraněného Holečka. Do utkání pak musel i rekonvalescent Kalousek. První poločas rozhodla branka Kryštofa ve 40. minutě a za hosty srovnal v závěru D. Hurt, který si šel šestnáctkou Semil jako správný kapitán důrazně za svým a vymazal Zamastilovi nulu. „Pár minut před koncem ještě hlavičkoval do břevna Vavřich, ale míč se odrazil zpátky do pole. I tak jsme za plusový bodík rádi,“ doplnil jenišovický trenér Petr Randák.

Ostatní výsledky: Kr. Studánka – Mimoň 5:2, H. Branná – Doubí 2:2, FC Pěnčín – Lomnice 1:2, Stráž p. R. – Košťálov 3:3, Hejnice – Desná 1:4, Ruprechtice – Rynoltice 4:2, Mšeno B – VTJ Rapid 11:1.

I. B TŘÍDA – VÝCHOD

* Sokol Jablonec nad Jizerou – FK Přepeře B 3:2 (2:0). Branky 53. Císař, 90 + 3. Tokan, rozhodčí Klement, ŽK 3:1, diváků 110. Sestava: Koucký – Kubáček, Kupka (46. Tokan), Rakouš, Císař – Trč (65. Kvapil), Novotný, Pěnička, Horáček – Martínek (85. Tesař), Abraham.
Veterán Koucký se v bráně přepeřské rezervy ještě nezabydlel a už lovil ze své sítě merunu, kterou mu tam poslal ve 3. minutě kanonýr Vrána. Další ostrostřelec Holman mu zkazil náladu v 36. minutě a do druhé půle měli hosté, kteří byli paradoxně jednoznačně lepší, co dohánět. K obratu zavelel po obrátce Císař, ale gólově se prosadil až v 77. minutě jablonecký Šír. „Sporné penaltové situace, dva góly domácích z mezních situací a neuznaný gól nás připravily o body. Jediným plusem tak je, že se na I. B třídu hrál docela dobrý fotbal,“ zůstal realistou vedoucí hostů Láďa Bým. Gól střídajícího Tokana v nastavené hrací době měnil výsledek už jenom kosmeticky.

Ostatní výsledky: Smržovka – Rychnov 6:3, Bělá – Ž. Brod B 2:1, Roztoky – Albrechtice 2:1, Plavy – Harrachov 2:0, Bělá – Ž. Brod B 8:0, Bozkov – V. Hamry B 3:0, Držkov – Lučany 6:1.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD

* Sokol Vesec – TJ Sokol Pěnčín 3:4 (2:2). Branky 30., 38. a 65. Bárta, 78. Matějíček, rozhodčí Jirák, ŽK 3:1, diváků 50. Sestava: Semenský – Lhoták, Primásek, Mikula (78. Gábr), Jaček – Matějíček, D. Škréta, J. Škréta, T. Kratochvíl – Bárta, Vít.
Přestřelka v liberecké čtvrti měla dva hlavní hrdiny – domácího Macháčka a pěnčínského Bártu. Vesecký šutér Macháček načal svůj hattrick v 6. minutě. Bárta se za záda brankáře Berky trefil po půlhodině hry a po pár minutách skóre otočil! Jenomže Macháček ještě před poločasovou přestávkou dokázal vyrovnat a v úvodu druhé půle svým třetím gólem domácím dokonce zařídil znovu vedení. Lídr znovu zabral a Bártou opět srovnal krok. Jeho herní pohodu potom vítěznou brankou v 78. minutě potvrdil Matějíček. Vzhledem k překvapivé domácí prohře Žibřidic mají sokolové z Pěnčína v čele tabulky už hodně luxusní náskok.

Ostatní výsledky: Jablonné – Kamenice 1:2, Vratislavice – Rozstání 1:4, Chrastava B – Cvikov 0:6, Stráž n. N. – Loko Č. Lípa 1:5, Žibřidice – Dubá 2:4, Doksy B – volno.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: Kokonín – Jenišovice B 5:0 (2:0), Zásada – Malá Skála 7:1 (2:0) Pekárek, Lučany B – Držkov B 2:2, Hodkovice – Radčice 6:2, Tanvald – KOVO 4:5.

10. Tanvald 11 0 1 10 24:69 1

* Semilsko-OP: Mírová – Vysoké nehráno!?, Mříčná – Jilemnice 2:1, N. Ves – Studenec 3:1, Martinice – Stružinec 1:3, Libštát – H. Branná B 3:0, Poniklá – volno.

11. Poniklá 12 2 1 9 8:29 7

* Semilsko-OS: Přepeře C – Tatobity 10:0 (7:0) P. Krouza 2, D. Krouza 2, Císař 2 a 2x vlastní, Bakoš, Rovensko B – Benecko 0:3 (0:0), Bozkov B – Víchová 3:1, Kruh – Zál. Lhota 3:3, Studenec B – Future 5:3, FK K/L C – Horka 3:1.

1. Horka 15 9 0 6 45:30 27
2. Přepeře C 15 8 2 5 49:33 26
3. FK K/L C 14 7 5 2 24:12 26
4. Víchová 15 7 4 4 35:21 25
5. Benecko 13 7 4 2 42:22 25
6. Bozkov B 15 7 2 6 36:34 23
7. Rovensko B 15 7 1 7 39:34 22
8. Kruh 14 6 3 5 34:32 21