VE ŠLÁGRU KOLA VEDOUCÍ JIČÍN ODSKÁKAL FORMU TURNOVA

0

Prakticky jen dvě pětky Turnovanů stačily na první Jičín zatlačit tak, že ten nezvládl roli favorita a všechny tři mistrovské body putovaly po závěrečné siréně do srdce Českého ráje. Jeho reprezentanti se opírali především o výborný výkon spolehlivého Dana Kysilky v jejich bráně, a také na rostoucí formu šikovného Maděry. Stejně jako on si ovšem dva kanadské body připsali také rtuťovitý Suska a nenápadný, ale produktivní Knap.

HC Autocentrum Jičín – HC Turnov 1931 2:3 (1:1, 0:1, 1:1). Branky 12. Maděra, 37. Vondráček, 42. Suska, rozhodčí Liška – L. a R. Podrazilovi, vyloučení 5:4, využití 0:0, vyšší tresty 0:2, v oslabení 0:2, diváků 175. Soupiska HCT 1931: D. Kysilka – Hloušek, Divila, Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, M. Kysilka, P. Zákoutský, Kysela, Knap, Maděra, Vondráček a Suska.

Bez Adamce, Nikoliče, Švíka a dalších, zato bez bázně a hany vlétli Turnovští do zápasu s favorizovanými domácími. Oba brankáři dlouho drželi čistá konta, a tak se stav měnil až ve 12. minutě, kdy se při oslabení po akci Petra Zákoutského a Knapa prosadil tváří v tvář Kořínkovi Maděra – 0:1! Radost turnovských hráčů a jejich příznivců však měla pouze jepičí život, protože o pár minut později Průša nabil ostrými Svobodovi a ten poprvé překonal Kysilku. Prostřední část hry tak byla i nadále otevřená, ale právě v ní misky vah překlopil na stanu Turnova Vondráček, který byl na konci kombinace po ose Suska – Jan Zákoutský, odehrané ve velkém prostoru při hře čtyři na tři.

V závěrečném dějství to bylo pro Turnovské ještě mnohem příjemnější. Hned v úvodu třetiny totiž Knap s Maděrou vymysleli gólovou koncovku pro Susku a hostům se s dvougólovým náskokem hned o moc líp dýchalo. Byť se Jičínští snažili, seč mohli, vyprodukovali už jenom kontaktní branku. To, když Marčekovu nahrávku zprava prostřelil skrz Kysilku do jeho sítě Kloutvor. „Dnes to byl od našich kluků parádní hokej, který nenudil. Skvělej gólman, odmakaný a ubráněný dlouhý oslabení. Jičín střídal vše, co mělo nohy včetně strážce klece, ale nic platno, roli favorita nezvládl a my byli přece jen o třídu lepší,“ byli po návratu z mače spokojeni turnovští fandové už nad sklenicemi vítězného piva.

Ostatní výsledky: Česká Lípa – Lomnice 4:3 SN, Varnsdorf – Frýdlant 2:4.

1. Autocentrum Jičín 12 9 1 0 2 56:27 29
2. HC Turnov 1931 12 9 0 1 2 51:30 28
3. Lomnice nad Pop. 12 5 0 1 6 47:42 16
4. HC Česká LÍPA 11 4 1 0 6 28:41 14
5. HC TS Varnsdorf 11 3 0 0 8 34:48 9
6. HC Frýdlant 12 3 0 0 9 25:53 9