ÚNOROVÝ SPORTOVNÍ VÝSLEDKOVÝ SERVIS

0

Výsledkový servis se pomalu začíná naplňovat zápasy jarní části sezony. Poprvé v tomto roce sehrály mistrovské zápasy ve II. lize turnovské házenkářky, které si z Písku přivezly cenné vítězství, úspěšní jsou basketbalisté, kteří jsou v tabulce krajského přeboru na výborném 5. místě, do druhé části sezony výborně vstoupili i judisté a turnovští volejbalisté, sérii přípravných zápasů sehráli také fotbalisté FK Pěnčín-Turnov.

* BASKETBAL
* Východočeský krajský přebor juniorů (hráno v sobotu 14. února):

TJ SPŠS Náchod – TJ Turnov 53:83 (11:21, 24:41, 40:64). Statistiky – Jeníček 30, Bartoň 20, Manshev 12, Roubíček 8, Mojsl 6, Gaizl 5, Bohdálek 2, Jarolímek, Kopecký TH – 9/3,  trojky –  Roubíček 2, Manshev 2, Jeníček.

TJ SPŠS Náchod – TJ Turnov 66:93 (10:28, 31:46, 50:69). Statistiky: Jeníček 33, Bartoň 18, Manshev 14, Roubíček 10, Gaizl 7, Bohdálek 6, Mojsl 3, Jarolímek 2, Kopecký – TH – 6/4,  trojky – Roubíček2, Manshev.

Poslední dvě utkání základní skupiny jsme v Náchodě zvládli a nepřerušili naši vítěznou sérii. Obě utkání jsme od prvních minut měli pod kontrolou, když se nám podařilo dobrou obranou eliminovat nejlepšího soupeřova hráče černé pleti Davida Sarponga. V obou utkáních jsme šli do vedení a v pátých minutách prvních čtvrtin jsme vedli shodně 14:2. Střelecky se tentokrát dařilo našemu pivotovi Jeníčkovi, který zatížil konto soupeře 63 body. Dařilo se i dalším. Je to snad dobrá předzvěst před blížícím se play-off.

Pro TvA Jarda Brunclík, jardabrumla@seznam.cz

 

* Východočeská liga mužů, 10. kolo (zápasy hrané 7. a 8 února):

Sokol PŘELOUČ – TJ TURNOV 96:51 (26:13, 44:31, 65:46)

BC CHRUDIM – TJ TURNOV 123:53 (34:10, 58:32, 91:41)

 

* Východočeská liga mužů, 11. kolo, zápasy hrané v hale TJ ve Skálově ulici (zápasy hrané 21. a 22. února):

TJ TURNOV – SKB ČESKÁ TŘEBOVÁ 93:75 (18:20, 40:36, 77:56). První čtvrtina nebyla z naší strany moc podařená, soupeř šel hned od začátku do mírného vedení. Nechali jsme si dát čtyři trojky a Jiříček udělal tři fauly. Bodoval hlavně Feštr s devíti body. Druhá čtvrtina už byla lepší, devět bodů dal opět Feštr, pět přidal Velda a Jiříček. Dostali jsme se bodově nad soupeře a poločas vyhráli s mírným náskokem 40:36. Třetí čtvrtina byla už v naší režii a hlavně v rukou Petra Veldy, který zatížil konto soupeře 17 body. Poslední čtvrtinu se na hřišti vystřídali všichni turnovští hráči a náskok jsme bez problémů udrželi. Statistiky: Velda 29, Feštr 25, Jiříček 16, Klápště 9, Cvrček 8, Kaněra 2, Jeníček 2, Petřivý 2, Brož, Čapek. Trojky: Velda 3, Cvrček 2, Feštr, Klápště. Šestky 31/21 (68%).

 

n200902281019_sport_32_09_basketTJ TURNOV – SVITAVY „B“ 89:79 (25:13, 54:31, 70:51). Těžký soupeř z horní poloviny tabulky, který mohl být posílen i ze Svitavského „Áčka“ které v letošní sezoně vede tabulku 2. ligy. Věděli jsme, že o výsledku utkání rozhodne hlavně to, jak se nám podaří ubránit bývalého extraligového hráče Sabola, který nám nastřílel v zápase ve Svitavách 30 bodů. Nástup do zápasu jsme měli excelentní, bránění Sabola jsme svěřili Klápštěmu a ten mu nedovolil v první čtvrtině dát ani bod! Výborně začal v našem dresu s devíti body Jiříček, k dobré obraně přidali ještě šest bodů Klápště a Feštr. Čtvrtinu jsme vyhráli 25:13 a zápas si dobře rozehráli. Poločas jsme vyhráli 54:31 a ze šatny soupeře se ozýval řev. Bylo jasné, že zápas ještě vyhraný není a musíme chytit hlavně začátek druhého poločasu! První dvě minuty jsme vytvořili dvě hrubky a inkasovali za ně pět bodů, ale vzápětí jsme se chytli střelou Klápštěho a trojkou Veldy, koš přidal Petřivý a osm bodů Jiříček, soupeř náskok mírně snížil na 70:51. Na začátku poslední čtvrtiny jsme se soupeřem čtyřmi body drželi krok a vypadalo to, že vše směřuje k pohodovému vítězství Turnovských. Jednoduché to ale nebylo, zápas jsme nicméně vyhráli o deset bodů. Pochvalu zaslouží hlavně Klápště, který ubránil nejlepšího hráče soupeře Sabola a ještě přidal 11 bodů, také Jiříček hrál s velkou chutí, předvedl nejméně dvě pěkné smeče a byl naším nejlepším střelcem, stabilně slušné výkony podává Petřivý. Jako vždy nás drželi zkušeností a bojovností Feštr a Velda, který za víkend nastřílel skvělých 52 bodů. Statistiky: Jiříček 28, Velda 23, Feštr 14, Klápště 11, Petřivý 9, Cvrček 4, Jeníček, Brož, Kaněra. Trojky: Velda 2, Klápště 1, Petřivý 1. Šestky 18/11 (61%).

V tabulce je turnovský tým na výborném 5. místě! Vede Tesla Pardubice B.

Pro TvA: Tomáš Mareš, www.basket-turnov.wbs.cz

 

* FLORBAL

* Sobota 14. února:

1. liga juniorek (turnaj odehrán v SportLife Rumburk)

FbC Sokol Rokycany – TJ Turnov 4:3

USK Slávie Ústí nad Labem – TJ Turnov 12:2

1. liga dorostenců (turnaj odehrán v SH Chomutov)

TJ Lovochemie Lovosice LFP – TJ Turnov 4:3

TJ Turnov – FBC Victoria Ústí nad Labem 3:5

* Neděle 15. února:

Liberecká liga mužů (turnaj odehrán v SH TJ Turnov)

TJ Turnov B – SK Gaudeamus 7:2

1. FBK Campus Jablonec nad Nisou B – TJ Turnov B 3:6

Liga žákyň (turnaj odehrán v ZŠ Strž Dvůr Králové nad Labem)

TJ Turnov – F.B.C. Nové Město nad Metují 2:0

FBK Jičín – TJ Turnov 1:3

TJ Turnov – ZŠ Strž TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem 1:1

TJ Sokol Bodlinka Dobruška – TJ Turnov 0:2

* Neděle 22. února

2. liga žen – divize II (zápasy hrané v hale SportLife Rumburk)

SK Bivojky Litvínov – TJ Turnov 3:4

Crazy Girls FBC Liberec B – TJ Turnov 8:1

Podrobnosti najdete na www.florbalturnov.wz.cz

 

* FOTBAL

Fotbalisté divizního FK Pěnčín-Turnov mají za sebou sérii přípravných zápasů:

Český Dub – FK Pěnčín-Turnov 2:0 (2:0), hráno 4. února.

Dobrovice – FK Pěnčín-Turnov 1:3, hráno 8, února.

Arsenal Česká Lípa – FK Pěnčín-Turnov 3:1, hráno 17. února.
Jičín – FK Pěnčín-Turnov 2:1 (1:1),
hráno 24. února. Sestava: Cimbál (46. Metelka) – Selinger (46. Baranyk), Jíra, Koťátko, Škréta – Plátek, Pěnička, Mencl, Koubek – Kulhánek (46. Ježek), Bárta.

(Zdroj: www.fkpencinturnov.estranky.cz )

 

* HÁZENÁ

* II. liga žen, neděle 15. února: SHK D-P Pardubice – TJ Turnov 31:14 (16:7). I s neúplnou sestavou jsme v prvním utkání jarní části soutěžního ročníku nečekali takový příděl branek… Do 20. minuty jsme drželi vyrovnané utkání, ba i vedli. Potom přišla nesmyslná rozhodnutí rozhodčích při našich protiútocích a psychicky jsme se složili. Nedokázali jsme podržet balon a začali jsme se utápět v individuálních akcích. Nejhorší bylo, že jsme upustili od důrazné obrany, která měla úspěch do 20. minuty utkání.

Sestava (branky): Bohuslava Kučerová, Pavla Mlejnková – Adéla Vališová (4), Romana Kohoutová (3), Adéla Koubková (3), Jana Nalezencová (3), Nikola Poláková, Marie Poláková, Ivana Tichá, Lenka Víšková.

 

n200809161106_sport_11_08_hazena* II. liga žen, neděle 22. února: TJ Sokol Písek – TJ Turnov 14:20 (7:10). Ke druhému mistrovskému utkání zajíždělo turnovské družstvo žen do „obloukové“ haly v Písku. A stejně jako v prvním utkání, tak ani tentokrát necestovalo v kompletní sestavě. Začátek utkání byl nervózní na obou stranách a do 5. minuty byl stav stále 0:0. První branku se podařilo vstřelit turnovskému celku, který si stále nepatrný náskok udržoval. Vedení po 1. poločase bylo zasloužené a mohlo být i větší. Prvních 10 minut druhého poločasu jsme několika nepřesnostmi v útoku dávaly šanci domácím, ale od 11. do 20. minuty turnovské hráčky šňůrou pěti branek nenechaly nikoho na pochybách, že jdou za vítězstvím. „V obraně zaslouží pochvalu všechny turnovské hráčky. Pokud domácí útočily do plné obrany, neměly nárok na úspěch. Absolutorium zaslouží brankářka Bohuslava Kučerová, střelecky se dařilo Adéle Koubkové a Nikole Polákové, která těžila z dobré rozehrávky Marie Polákové. Díky za bojovnost a nasazení,“ zhodnotil zápas trenér turnovského družstva žen Jan Těhník. Sestava (branky): Bohuslava Kučerová – Adéla Koubková (6), Nikola Poláková (4), Romana Kohoutová (3), Jana Nalezencová (2), Vladimíra Ševrová (2), Adéla Vališová (2), Ivana Tichá, Marie Poláková.

Trenér Jan Těhník, vedoucí družstva Bedřich Těšina, organizační pracovník Radek David.

Pro TvA: Vlaďka Ševrová, e-mail: sevrova@iex.cz

 

* HOKEJ

Přípravka BHK Turnov sehrála v úterý 24. února celkem vyrovnané utkání  v Nové Pace, kde opět nastoupila v oslabené sestavě s gólmanem na místě útočníka. Kluci prohráli po doslova trapném výkonu domácího sudího.

BHK Turnov – HC Nová Paka/Jičín 4:7, branky – Nevosad 2, Hnízdo, Havel. Brankář Matěj Kopecký, obrana: Daniel Ploc, Matěj Halamka, Matěj Kinčl, Tomáš Márk, útok: Petr Havel, Marek Hnízdo, Lukáš Nevosad, Michal Šašek, trenéři: Radek Kopecký, Standa Šašek.

Pro TvA: Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz  , www.bhkturnov.wz.cz

 

* JUDO

Úspěšné zahájení sezony turnovského JUDA. Na VC Liberce seniorů a dorostenců v sobotu 24. ledna obsadil ve váze do 73 kg náš judista Dominik Colan výborné 4. místo. Při svém prvním startu v kategorii dorostenců podal velice kvalitní výkon a plně zvládl těžkou úlohu přechodu z žákovské do dorostenecké kategorie. Tím potvrdil své skvělé 3. místo na MČR starších žáků v roce 2008. Turnaje se zúčastnilo celkem 174 judistů z celé ČR. Dominik přešel od ledna do družstva juniorů a mužů, které vede Radek Louda.

V Praze na Folimance proběhl 7. února USK Cup mužů s mezinárodní účastí. V turnaji bojovalo 150 judistů převážně z Extraligy a I. ligy. Vynikající 3. místo získal ve váze do 100 kg Vladimír Franěk, který je oporou prvoligového družstva mužů TSC Turnov. Je to jeden z jeho nejlepších výsledků v individuální soutěži. David Louda ve váze do 70 kg nepostoupil do osmifinálových bojů. Naši muži jeli na tuto soutěž z plného tréninku po absolvovaném sedmidenním soustředění ve Vysokém nad Jizerou. Tohoto soustředění se zúčastnili i judisté z extraligového JC Liberec a TJ SKP Jičín ( I.liga) a SKP Bydžov.

Pro TvA Jiří Vydra, předseda oddílu Judo TSC Turnov, vydra.judotu@quick.cz

 

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA

* Zápasy 21. kola hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od pátku 13 do neděle 15. února:

HC Modřišice – HC Všeň Pojizeří 7:3

HC Performers Turnov – SDH Troskovice 8:0

HC SDH Hnanice – HC Sokol Turnov 4:4

Dohrávka 20. kola: HC Všeň Pojizeří – HC Modřišice 5:7

* Zápasy 22. kola hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od pátku 21. do neděle 22. února:

HC Sokol Turnov – HC Všeň Pojizeří 4:6     

HC Modřišice – HC Performers Turnov 2:5
Pro TvA: Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.czwww.bhkturnov.wz.cz

 

* VOLEJBAL

* Krajský přebor ženy, sobota 7. února: Rumburk – Turnov „A“ 3:0, 3:0. Sestava: Bernatová Petra, Brožová Blanka, Capoušková Lada, Hozdecká Zdena, Ječná Iva, Kabátová Monika, Kabátová Zuzana, Pernicová Eva, Tomanová Michaela.

* Krajský přebor ženy, sobota 21 února: Turnov „A“ – Bižu Jablonec nad Nisou 0:3, 1:3.

Pro TvA: Eva Pernicová, e.pernik@seznam.cz

 

n200812241112_sport_68_08_volej* Krajský přebor I, muži, hráno v sobotu 14. února:

TJ Zikuda Turnov – TJ Tesla Stráž nad Nisou 3:0, 3:0 (25:13, 25:22, 25:21), (25:20, 25:12, 25:22). S třetím týmem tabulky se turnovští volejbalisté představili poprvé v druhé části soutěže domácím divákům. Ještě bez Jaroše a Kováře, několik hráčů se potýkalo se začínající chřipkou, přesto soupeř nedostal ani malou naději na úspěšný výsledek. Nutno dodat, že ve hře se objevily jak dobré momenty, tak slabší. Je to však i proto, že pro případnou kvalifikaci (jestli se to podaří), je nutno hráče vyzkoušet na různých postech a snažit se najít pro úspěch tu nejideálnější sestavu. Hlavně potřebujeme, aby vydrželo zdraví všem hráčům a nenarušovalo nám přípravu na zápasy. Sestava: Novák, Mlejnek, Mašek, Vaněk, Maruška, Nyč, libero Zýka, střídal Pecina. Ve druhém zápase hráli: Folprecht, Mlejnek, Mašek, Strnad, Krňák, Pecina, libero Zýka.

Pro TvA trenér Martin Mareš, maresov@seznam.cz  ; www.turnovvolej.wz.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.