TURNOVŠTÍ ORIENTAČNÍ BĚŽCI JSOU NEJLEPŠÍ V REPUBLICE

0

Není to tak dlouho, kdy jsme na stránkách TvA psali o fenomenálním úspěchu turnovských radiových orientačních běžců na 18. mistrovství Evropy, které se v září uskutečnilo v Rumunsku. Michaela Gomzyk Omová se stala mistryní kontinentu hned ve třech disciplínách! Mistry Evropy se stali i další turnovští závodníci Jakub Oma a Martin Baier. Celkově tým pod vedením reprezentačního trenéra Andreje Gomzyka dosáhl v Rumunsku na bohatou sbírku 43 cenných kovů a stal se nejúspěšnější výpravou mistrovství! Nyní přišla zpráva, že orientační běžci z OOB TJ Turnov ovládli prestižní mistrovství České republiky klubů, které se běželo v neděli 9. října ve Stříteži na Mohelnicku.

Tým ve složení Martin Baier, Lucie Krafková, Petr Fodor, Iva Rufferová, Pavel Hradec, Michaela Gomzyk-Omová a Tomáš Dlabaja suverénně zvítězil, Turnovští jsou tak součástí nejlepšího klubu v České republice pro rok 2011. Samotný závod to byl velmi těžký, ve vedení se střídaly týmy Šumperka a Hradce Králové, ovšem po čtvrtém úseku se definitivně usadil na čele turnovský A tým a postupně zvyšoval své vedení. Nakonec zvítězil naprosto suverénně s náskokem větším než osm minut, což se určitě zařadí mezi nejvýraznější vítězství historie klubových šampionátů. Zisk premiérového titulu mezi dospělou elitou je pro turnovský orientační běh tím nejlepším vyvrcholením oslav třiceti let existence místního klubu a tím nejlepším možným zahájením další éry.

 
Obrovský nedělní úspěch navíc podtrhla i bronzová medaile týmu mladých nadějí turnovského OB v kategorii dorostu do 18 let. Nedělnímu mistrovskému klání ještě předcházelo neméně prestižní sobotní mistrovství České republiky tříčlenných štafet. Zde OOB TJ Turnov zaznamenal další nebývalý historický úspěch! V hlavních kategoriích MČR získal tým stříbrné medaile v kategorii mužů, další stříbro přidaly i turnovské ženy, dorostenci byli bronzoví. Turnovské medailové žně navíc obohatila i další stříbrná medaile v kategorii veteránů.
 
Víkendové úspěchy katapultovaly turnovský oddíl na čelní místa i všech dlouhodobých soutěží vypsaných Českým svazem orientačních sportů, takže malý klub z malého malebného města v srdci Českého ráje už nepatří pouze do širší skupiny favoritů českého orientačního běhu, ale po této sezoně se definitivně usadil na samé špici!

(Zdroj: www.tur.cz )

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.