TURNOVSKÉ HÁZENKÁŘSKÉ DOROSTENKY ZÁŘILY NA SLOVENSKU, MLADÍ VOLEJBALISTÉ BUDOU HRÁT CELOSTÁTNÍ LIGU, ÚSPĚŠNÍ SPORTOVNÍ STŘELCI

0

* FOTBAL: divize C, 4. kolo: Ústí nad Orlicí – FKP Turnov 2:3 (0:2). Hráno v sobotu 29. srpna. Branky: 74. Dostál z penalty, 85. Roušar – 37. Hnízdo, 38. Zdražil, 83. Ježek. Diváků: 300. FK Pěnčín-Turnov: Cimbál – Selinger (81. Ježek, 90. Hurt), Jíra, Hnízdo, Petřivý – Moravec, Patočka, Koťátko, Škréta -Vacek (72. Kulhánek), Zdražil. Trenér E. Šafář. FK Pěnčín-Turnov je po 4. kolech v tabulce na 7. místě.

* HÁZENÁ: KOLÁROVO CUP 2009. Ve dnech 13. až 16. srpna probíhal ve slovenském Kolárovu mezinárodní házenkářský turnaj, na který z Turnova odcestovala ne příliš početná družstva dorostenek a žen. Po vzájemné dohodě si hráčky vzájemně vypomáhaly.
n200908312042_sport_82_09_hazenaTurnovské družstvo dorostenek se po prohraném finálovém zápase proti maďarským házenkářkám z družstva Siófok KC 13:21 umístilo na výborném 2. místě. Kromě poháru za toto umístění si do Turnova přivezla ocenění nejlepší brankářky turnaje této věkové kategorie Veronika Horáčková, chytající teprve druhým rokem!

Sestava (branky): Veronika Horáčková – Claudia Davidová (15), Adéla Koubková (11/2), Alena Šafářová (11/1), Petra Bártová (9), Lucie Ševrová (8/2), Čilla Mahorová (7), Jana Nalezencová (6), Nikol Tomášová (4). Ze zdravotních důvodů nemohla do zápasů nastupovat Markéta Hadincová, která své spoluhráčky po celou dobu turnaje podporovala a byla alespoň exekutorkou několika trestných hodů.

Družstvo žen prohrálo smolně o dvě branky s dvěma domácími celky, nestačilo na maďarské ligové družstvo SE Ercsi a druholigové moravské družstvo z Kunovic. Turnovské hráčky skončily na 11. místě. Házenkářky byly doplněné dorostenkami, které se rozhodně v ženské kategorii neztratily.

Sestava (branky): Bohuslava Kučerová, Veronika Horáčková – Adéla Koubková (18), Vladimíra Ševrová (13/2), Claudia Davidová (12/2), Adéla Vališová (10), Ivana Tichá (8), Lucie Ševrová (6/1), Marie Poláková (5), Nikol Poláková (4), Jana Nalezencová (1), Nikol Tomášová.

Pro TvA: Vlaďka Ševrová, sevrova@iex.cz

 

n200908312042_sport_83_09_volejbalVOLEJBAL. Turnovští junioři zahajují boje v 1. lize volejbalistů. Volejbalisté z oddílu TJ ZIKUDA TURNOV zaznamenali po dlouhé době opět velký úspěch, a to v kategorii, ve které to není v Turnově až tak časté. Mladíci z turnovské juniorky dokázali zvítězit v krajském přeboru Libereckého kraje a tímto si vybojovali právo účasti v celostátní 1. juniorské lize, což se v Turnově podařilo po dlouhých 37 letech, a teprve podruhé v mnohaleté historii oddílu.

Po krátké přestávce a odpočinku začalo družstvo s přípravou na tuto náročnou sezonu, neboť před mladíky a jejich trenéry stojí nelehký úkol dobře reprezentovat náš oddíl, město i celý kraj v této celorepublikové soutěži. Příprava byla zahájena pod taktovkou trenérů J. Šimůnka a J. Rakouše již v červnu.

Hráčský kádr čítá v současné době 14 hráčů, z nichž základ tvoří kmenoví hráči TJ Turnov, kteří vybojovali postup (Daniel Černý, Illich, Mlejnek, Jirkovec, David Černý a Zakouřil). Tým byl doplněn o čtyři hostující hráče z TJ Semily (Cimbál, Kubíček, Ponc, Hylmar), jednoho hostujícího hráče z TJ Železný Brod (Hlubůček) a na střídavý start jsme získali dva hráče z družstva Slavie Liberec (Melich, Vojta) a jednoho hráče z Dukly Liberec (Maier), kteří pocházejí z Turnova a byli do Liberce dlouhodobě zapůjčeni. Ještě jednáme o některých příchodech a pohyb hráčů je možný v obou směrech.

Pro TvA: Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz , www.tjturnov.unas.cz

Při takto mimořádném úspěchu je vhodné poděkovat sponzorům, kteří přispěli na chod tohoto mládežnického družstva. Jsou to především firmy: Zikuda – vodohospodářské stavitelství, Pivovar Svijany, První inženýrská, Energoekoprojekt Turnov, První bowling & billiard club Turnov, Kovovýroba Mencl, Pekárna Mikula, Diké, Pivovar Rohovec, Aqua Program, Saloon U supa a Sklostroj Turnov.

 

n200908312043_sport_84_09_strelciSPORTOVNÍ STŘELBA. Střelci SSK Olympia Turnov nezaháleli ani v letních měsících. V sobotu 6. června uspořádal turnovský klub svůj první otevřený závod v brokové střelbě 2×25 terčů v disciplíně lovecký skeet. Závodu se zúčastnilo 40 střelců z celé republiky včetně bývalého mistra ČR Petra Libovického. Po velmi dobrých výsledcích v prvních dvou kolech se do šestičlenného finále probojovali i členové SSK Olympia Turnov Radek Prokop a Lukáš Zahrádka. Konečné pořadí závodu: 1. Radek Prokop, 2. Petr Libovický, 3. Richard Kraus, 4. Lukáš Zahrádka, 5. Jindřich Kudrna, 6. Lubomír Chylík.

Dalším významným závodem bylo mistrovství České republiky na loveckém kole 80 terčů, které se konalo 20. června v Třebíči, kde za účasti 68 střelců z celé ČR se podařil střelcům SSK Olympia Turnov skvělý sportovní výkon, a to postup do finále MČR! Po vyrovnaném boji skončili turnovští střelci s minimální ztrátou v konečném pořadí na 4. místě (Radek Prokop), 6. místo obsadil Lukáš Zahrádka.

Ve střeleckém maratónu se pokračovalo dále, a to 100% účastí na třech celostátních kolech Českého poháru, která se konala od dubna do července za účasti kompletní reprezentace ČR. Ve třetím kole Českého poháru v brokových disciplínách (skeet), které se konalo na střelnici v Plzni-Lobzích, byl dosažen doposud největší úspěch turnovského klubu, když se Radek Prokop ve finále umístil na 6. místě. 

Vynikajícího výsledku dosáhl i jediný junior SSK Olympia Libor Podlaha, který se dvakrát probojoval do finále Českého poháru a zanechal za sebou celou řadu profesionálních závodníků juniorské reprezentace.

Další výborné výsledky na srpnovém GP Hradec Králové (4. místo R. Prokopa a 8. místo L. Zahrádky) potvrzují, že i na této úrovni a s podporou města Turnov se dá provozovat tento sport s velice dobrými výsledky.

Pro TvA: Jaroslav Zahrádka, předseda klubu SSK OLYMPIA Turnov, zahradka@c-box.cz , www.sskolympia.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.