VÝSTAVY A KINO V LEDNU

0

Dobíhající výstavy v muzeu – betlémy a reGenerace, stálá expozice horolezectví a výstava Luminiscence ve sklepení muzea. Nová výstava fotografií v infocentru a v Galerii Safír.

VÝSTAVY

* MUZEUM ČESKÉHO RÁJE: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin.
– EXPOZICE HOROLEZECTVÍ – Z ČESKÉHO RÁJE NA VRCHOLY SVĚTA v areálu Muzea Českého ráje. Stálá expozice.
– POSPĚŠTE PASTÝŘI K BETLÉMU. Výstava betlémů v Kamenářském domě potrvá do 30. ledna.
– reGenerace 4. Výstava přispívá k oživení – regeneraci turnovské scény, podporuje mladé začínající autory, umožňuje jim mezigenerační setkání se zkušenými šperkaři. Výstava potrvá do 26. ledna.
– LUMINISCENCE – CESTA SVĚTLA. Výstava v historických sklepeních turnovského muzea má za úkol návštěvníka seznámit přístupnou formou, doplněnou o mnoho názorných exponátů, s jevem luminiscence, tedy světélkováním obvykle pevných nebo kapalných látek.

* MĚSTSKÁ KNIHOVNA A. MARKA
– Obrazy mluví vlastní řečí. Výstava malířky Zdenky Jandové. Maluje obrazy o přírodě a smyslech, kterými je možné ji vnímat. Její tvorba se zaměřuje také na obrazy pro děti. Sálek knihovny ICM
– Malujeme pohádky. Výstava Malujeme pohádku – výtvarné práce dětí z MŠ a ZŠ Turnova. Galerie Na Schodech.

* GALERIE U ZLATÉHO BERÁNKA (v 1. patře infocentra na náměstí): Jizerské hory – Vítězslav Hudský. Výstava fotografií probíhá od 6. ledna do 31. března.

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů. Celoroční výstava granátových šperků. Otevírací doba: pondělí – pátek 9.00–17.00 hodin. Doprovodná výstava: Malování pro radost – výstava obrazů Ivany Forštové (leden – březen).

* FOTOKLUB SAFÍR: Krajina – výstava fotografií členů Fotoklubu Safír ve foyer KC Střelnice od 4. prosince do 28. ledna 2020. Fotografie Pavla Pelanty jsou k vidění v hale nádraží ČD do 7. ledna.

KINO SFÉRA
Kino Sféra v budově Střelnice zavedlo důležitou změnu v systému tvorby a zveřejňování programu kina. Ten již nebude vznikat na celý měsíc dopředu, ale pravidelně ve dvoutýdenních cyklech.
Program najdete na webových stránkách – http://www.kinoturnov.cz/. K tomu si také můžete přímo v kině a na recepci KCT vyzvednout tištěný letáček s programem.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.