TURNOVSKÁ SPORTOVIŠTĚ V ČÍSLECH

0

V prvních měsících nového roku řeší sportoviště nejen rozpočty a plány na nové období, ale tento čas přináší také statistická ohlédnutí za uplynulým rokem. Jak na tom byla sportoviště Městské sportovní Turnov v roce 2023?

Plavecký bazén Výšinka
Plavecký bazén fungoval od 2. ledna do 16. června 2023 (pak se všichni přesouvají na koupaliště v Maškově zahradě), po přestávce opět otevřel na období od 11. září do 31. prosince 2023. Prioritou fungování je výuka plavání dětí z mateřských, základních a středních škol, poté jsou k dispozici hodiny pro veřejnost, dále je bazén využíván také pro organizované lekce (např. aquaerobik nebo kurzy sportovního plavání). Za celý rok bazén navštívilo 28 500 osob, počet „odplavaných“ hodin se vyšplhal na 2 448.

Sportovní hala v Turnově II
Ve sportovní hale mohou veřejnost a sportovní oddíly využívat velký sál, malý zrcadlový sál, judistický sál, fitness centrum a solárium. Součástí sportovního areálu je multifunkční hřiště s umělým i asfaltovým povrchem, dále škvárový ovál s vnitřní travnatou plochou.
Sportovní hala slouží ZŠ Skálova a OHŠ Turnov k výuce tělesné výchovy, hojně ji navštěvují spolky TSC Turnov, pod které spadají oddíly juda, ASPV, badmintonu, florbalu, horolezectví a také sportovní oddíly jako jsou AC Turnov či Taneční a pohybová škola Ilma.
Počet odcvičených hodin v sálech v roce 2023 činil 4 426, k tomu je třeba připočítat provoz fitness centra, které bylo pro veřejnost otevřeno celkem 3 636 hodin. Denní průchodnost celé haly je závislá na ročním období, v průměru však halu za den navštíví 250 osob.

Atletický stadion Ludvíka Daňka
Atletický stadion si rok od roku získává stále větší počet příznivců. Je místem konání prestižních akcí jako Memoriál Ludvíka Daňka, řady školních pohárů či akcí pořádaných AC Turnov, zároveň slouží jako tréninkové místo pro atlety, sportovce dalších klubů, ale také pro školy, které zde absolvují hodiny tělesné výchovy. Za rok 2023 stadion využilo 38 595 sportovců, například vloni to bylo o 4 000 lidí méně.

Zimní stadion Ludvíka Koška
Zimní stadion byl v roce 2023 otevřen od ledna do 19. března a následně od srpna do prosince. Zaběhnutý provoz zimního stadionu má tradiční rozložení hodin. V dopoledních hodinách ve všedních dnech chodí bruslit školy, v odpoledních hodinách trénují děti HC Turnov, ve večerních hodinách skupiny a hraje se hobby hokej. O víkendu se na ledě střídají zápasy dětí i dospělých, skupiny, zápasy neregistrovaných hráčů a veřejné bruslení.
Veřejného bruslení využilo v loňském roce 12 781 návštěvníků, což je srovnatelné s předchozím rokem. Počet hodin veřejného bruslení činil 307. Celkem všem nabídl zimní stadion 2 685,3 hodin provozu, k dispozici byl 211 dní.

Koupaliště v Maškově zahradě
Koupaliště bylo v roce 2023 otevřeno od pátku 2. června, hlavní sezona začala 19. června a trvala do konce provozu ke 12. září. Letní koupaliště bylo v provozu 103 dní, z toho však bylo 34 dní uzavřeno kvůli špatnému počasí. Z pohledu otvírací doby šlo o nejhorší rok.
Ve „skutečném“ provozu bylo koupaliště 69 dní (stejně jako v roce 2022). Z pohledu historie se tak jednalo o druhý nejnižší počet dní provozu letního koupaliště během sezony. Celková návštěvnost činila 39 708 návštěvníků (v roce 2022 přišlo 43 665 lidí).
V červnu přišlo pouze 5.803 návštěvníků, což byl druhý nejhorší výsledek za dobu provozu. Sezonu z pohledu návštěvnosti zachránilo období od 7. do 19. července, kdy za 12 dní přišlo 13 662 zájemců, a období od 14. do 25. srpna, kdy za 11 dní přišlo na koupaliště celkem 14 426 lidí. Ve zbylých dnech července a srpna pak dohromady přišlo pouze 3 723 návštěvníků. Otevřeno bylo ještě na začátku září, kdy dorazilo 2 094 lidí.

(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města Turnova)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.