VÝSTAVY A KINO V PROSINCI

0

V turnovském muzeu, resp. v Kamenářském domě je to především vánoční výstava betlémů lidových řezbářů z Pojizeří, také Dlaskův statek zve na tradiční vánoční zastavení. K dispozici je i program turnovského kina Sféra.

VÝSTAVY

* MUZEUM ČESKÉHO RÁJE: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin. Otevírací doba o svátcích – muzeum a Dlaskův statek v Dolánkách: 24.–25. 12. zavřeno, 26.–30. 12. otevřeno, 31. 12. zavřeno.
– EXPOZICE HOROLEZECTVÍ – Z ČESKÉHO RÁJE NA VRCHOLY SVĚTA v areálu Muzea Českého ráje. Stálá expozice.
– POSPĚŠTE PASTÝŘI K BETLÉMU. Výstava betlémů, kterou Muzeum Českého ráje připravilo na závěr letošního roku ve výstavním sále Kamenářského domu, je věnována lidovým betlémům a jejich tvůrcům v Pojizeří, v oblasti, která je jedním z nejvýznamnějších středisek betlémářství na území České republiky. Výstava potrvá do 30. ledna 2020.
– reGenerace 4. Výstava přispívá k oživení – regeneraci turnovské scény, podporuje mladé začínající autory, umožňuje jim mezigenerační setkání se zkušenými šperkaři. Zároveň přibližuje široké veřejnosti odlišné přístupy, ukazuje, že autorský šperk je svébytným výtvarným dílem, a prezentuje Turnov jako líheň talentovaných šperkařů. Výstava potrvá do 15. ledna 2020.
– LUMINISCENCE – CESTA SVĚTLA. Výstava v historických sklepeních turnovského muzea má za úkol návštěvníka seznámit přístupnou formou, doplněnou o mnoho názorných exponátů, s jevem luminiscence, tedy světélkováním obvykle pevných nebo kapalných látek.
– DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH: VÁNOCE NA DLASKOVĚ STATKU. V době adventu a Vánoc zde bude otevřena expozice Zrození, život, smrt, která přibližuje přelomové okamžiky venkovského života minulých staletí. Sváteční atmosférou dýchne na návštěvníka vánočně zdobená světnice, kde se návštěvník seznámí
s podobou a vývojem tradiční lidové výzdoby. Prezentovány zde budou především ozdoby ze slámy, jejichž výrobu si mohou děti i dospělí vyzkoušet první adventní neděli 1. prosince.

* MĚSTSKÁ KNIHOVNA A. MARKA
– Obrazy mluví vlastní řečí. Výstava malířky Zdenky Jandové. Maluje obrazy o přírodě a smyslech, kterými je možné ji vnímat. Její tvorba se zaměřuje také na obrazy pro děti. Sálek knihovny ICM
– Malujeme pohádky. Výstava Malujeme pohádku z výtvarných prací dětí z MŠ a ZŠ Turnova. Výstava je součástí projektu Rok Eduarda Petišky, Ivony Březinové a také k 70. výročí vzniku nakladatelství Albatros.
Galerie Na Schodech knihovny výstava potrvá do konce roku 2019.

* GALERIE U ZLATÉHO BERÁNKA (v 1. patře infocentra na náměstí): Výstava obrazů začínajícího výtvarníka, studenta Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově, Patrika Horacia – Litumpty (do 31. prosince).

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů. Celoroční výstava granátových šperků. Otevírací doba: pondělí – pátek 9.00–17.00 hodin. Doprovodná výstava: Tečkovaný svět Emila Šourka (výstava kresleného humoru, říjen – prosinec).

* FOTOKLUB SAFÍR: Krajina – výstava fotografií členů Fotoklubu Safír ve foyer KC Střelnice od 4. prosince do 28. ledna 2020. Fotografie Pavla Pelanty jsou k vidění v hale nádraží ČD do 7. ledna.

KINO SFÉRA
Kino Sféra v budově Střelnice zavedlo důležitou změnu v systému tvorby a zveřejňování programu kina. Ten již nebude vznikat na celý měsíc dopředu, ale pravidelně ve dvoutýdenních cyklech.
Program najdete na webových stránkách – http://www.kinoturnov.cz/. K tomu si také můžete přímo v kině a na recepci KCT vyzvednout tištěný letáček s programem.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.